Волво Клуб - България

Пълна версия: Препоръчайте ми сервиз в София
В момента виждате орязана версия на нашия форум. Вижте пълната версия с подходящо форматиране.
Здравейте,
Можете ли да ми препоръчате сервиз в София за моето Волво S80 2,5 TDI 140к.с. 2001г. 193 000 км. (реални, колата е моя собственост от 2002г)
Колата има два основни проблема. 
Първият е че доста пуши при поддаване на пълна газ. Светна ми чекът за грешка на таблото. Има сериозно омасляване при връзката на една пластмасова тръба с радиатора. Колата иначе върви добре (по мое мнение), но тази зима една сутрин при палене светна чека и сякаш колата влезе в сервизен режим...никакво турбо и сътветно никаква мощ. Спрях да я карам за около седмица и следващият път когато я запалих всичко се оправи (грешката си стои на таблото).
Вторият е че при остър завой наляво в едно определено положение нещо за миг прохърква и воланът леко помръдва. В последствие при въртене на воланът започна един шум, но не на метал, а сякаш някаква ел.машинка се тормози.
Иска ми се да установя какви са проблемите и колко би ми струвало отстраняването им. Малко се чувствам "уморен" да наливам пари в колата. От 2-3 години я вкарвам в сервиз с един проблем и ми я връщат с два-три повече. Например за този проблем с пушенето при пълна газ съм посетил 3 различни сервиза и колата става все по-зле. Имам усещането че колата се разпада. Пред мен вече стои дилемата дали да я махна и да не се занимавам повече или да я стегна, но за второто ми трябва компетентно мнение.

Благодаря Ви.
www.vplus3.com

Sent using Tapatalk
Благодаря Ви.
А освен него?
Стига бе, всички ли си правят колите там? Толкова ли няма поне още един сервиз за Волво цяла София?
(09-24-2019, 12:03 PM)ogo написа: [ -> ]Стига бе, всички ли си правят колите там? Толкова ли няма поне още един сервиз за Волво цяла София?Има

Има бре... и то цели 3 - Moto-Pfohe, Volvo Alternative и K&B като и а трите съм чувал положителни мнения
(09-24-2019, 01:37 PM)ivobivo написа: [ -> ]
(09-24-2019, 12:03 PM)ogo написа: [ -> ]Стига бе, всички ли си правят колите там? Толкова ли няма поне още един сервиз за Волво цяла София?Има

Има бре... и то цели 3 - Moto-Pfohe, Volvo Alternative и K&B като и а трите съм чувал положителни мнения

Фото-Мое не ги броя за сервиз .....
Като гледам К и Б това е бившия сервиз на Жоро.
Явно К-то е от Калин. Честно казано, в личен план съм с отлични впечатления от него, но като майстор, малко са ми смесени чувствата. 
Виж Volvo Alternative за пръв път го чувам. 
Може ли някакви по-подробни впечатления?
Volvo Alternative ми беше препоръчан от Роби (с него се познаваме покрай моторите) и са бивши негови колеги от Фото Мое. Определено си разбират от работата и от 2 посещения при тях научих доста неща. Имах грешка с датчик на спирачната помпа PRESSURE SENSOR p/n 30793669 и след като не стана със сваляне и почистване ми намериха два "нови" втора употреба за разумни пари и бързо оправиха нещата - вече 1000 км без проблем. Това е линка към страницата им във FB - https://www.facebook.com/VOLVOAlternative/
(09-24-2019, 06:54 PM)ivobivo написа: [ -> ]Volvo Alternative ми беше препоръчан от Роби (с него се познаваме покрай моторите) и са бивши негови колеги от Фото Мое. Определено си разбират от работата и от 2 посещения при тях научих доста неща. Имах грешка с датчик на спирачната помпа PRESSURE SENSOR p/n 30793669 и след като не стана със сваляне и почистване ми намериха два "нови" втора употреба за разумни пари и бързо оправиха нещата - вече 1000 км без проблем. Това е линка към страницата им във FB - https://www.facebook.com/VOLVOAlternative/

----

Благодаря ще ги пробвам. Те са ми последната надежда.  (сигурно защото са в Надежда Wink  )
Сервиза на Фото Мое не ми се коментира, защото за мен те са унищожители на автомобили Волво!
За другите два ще се опитам да не влизам в конкретика да не звучи като антиреклама. 
В единия - репликата  по повод на ремонт за 500 лева (само за труд) "Абе то  май не стана, ама ако пак протече ела"  е пак протече, отидох и к..р.
В другия - 
1. Майстора си изпуска тресчотката в двигателния отсек и на въпроса ми "Няма ли да вдигнем колата, за да я извадим" ми отговаря "Заеби, шефа ще купи нова"
2. Класическото обвинение, че предишен майстор счупил дадена част (трябваше да си я купя ), след което като махам кората за да извадя тресчотката, намирам и парчетата на счупената част ... На въпрос какво правят там тези парчета, след като е бил "предишния", а те са махали кората, за да работят, получих само вдигане на рамене. 
3. Блок, който си работеше и само трябваше да го профилактират, отказа 200 км. след "профилактиката", взеха ми още пари за да го оправят и сега още 2000 км след ремонта пак дава признаци на проблем ... 
---
Просто нямам думи ...