Волво Клуб - България

Full Version: Подчукване
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет колеги,имам едно питане дали някой се е сблъсквал.Става на въпрос за едно почукване или по точно като щракане когато колата от покой тръгне на зад.Звука е като на каре как щрака само,че при тръгване назад се чува и не е постоянно.Дали е възможно от тампона на скоростите долу дето е хванат за купето или нещо друго..
Благодаря предварително.
Волво s 60 D5 163hp 2002 год.?
Здравей колега,
виж тази тема - при мен се оказаха кормилни накрайници, но почукването се чуваше не само при тръгване назад, но и напред.
Поздрави
Ако звука е еднократен при тръгване ,напред или назад ,най-вероятно причината са шлиците на каретата. Често срещано е ,не е опасно ,има доста писано. Едни уплътнения се сменят там ,нови болтове ,стягане по предписание и готово.
Известно време нямаше звук,сега зачести пак и по силно се чува.Най се чува в стръмен наклон колата е напред и трябва да тръгна назад.....
Провери да не е горния тампон на мотора.
(04-07-2019, 11:40 AM)j-ikata Wrote: [ -> ]Ако звука е еднократен при тръгване ,напред или назад ,най-вероятно причината са шлиците на каретата. Често срещано е ,не е опасно ,има доста писано. Едни уплътнения се сменят там ,нови болтове ,стягане по предписание и готово
При мен пристегнаха болта на главината и нещата заспаха
(06-01-2019, 04:50 PM)bell Wrote: [ -> ]
(04-07-2019, 11:40 AM)j-ikata Wrote: [ -> ]Ако звука е еднократен при тръгване ,напред или назад ,най-вероятно причината са шлиците на каретата. Често срещано е ,не е опасно ,има доста писано. Едни уплътнения се сменят там ,нови болтове ,стягане по предписание и готово
При мен пристегнаха болта на главината и нещата заспаха

Подкрепям!
Привет пак колеги.Мисля че установихме от идва чукането при тръгване.От горните тампони на Макферсона.На отворен капак и като хванеш с пръста гайката и тръгнеш всичко мърда.Остава време да намеря за речонт
Привет пак от мен.Пак темата с гадния звук,смених двата тампона с лагерите на макферсона,бяха доста напукани...но една идея изчезна за момент с подчукването..Пак си го има и се чува долу ниско.Дали не е по полуоската и там шлици и аз незнам вече.
(08-17-2019, 09:14 PM)danitoo86 Wrote: [ -> ]Привет пак от мен.Пак темата с гадния звук,смених двата тампона с лагерите на макферсона,бяха доста напукани...но една идея изчезна за момент с подчукването..Пак си го има и се чува долу ниско.Дали не е по полуоската и там шлици и аз незнам вече.

Погледна ли централния болт на главината?Който стяга полуоската към главината.
Pages: 1 2