Волво Клуб - България

Full Version: Гумено каре(демпферн) на кардана
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги, някой сменял ли е гуменото каре(демпфер) на кардана на XC90 D5 185к.с.? Какви са признаците на разбито такова? Преди 20-тина години, като карах Лади и Жигули при разбито каре тресеше при потегляне....сега XC-то притриса при рязко подаване на газ и после изчезва, това само при ниски скорости, при високи скорости няма проблем. 


http://prntscr.com/nnbha2
Здрасти. Моето го има същия проблем. Особено при потегляне от място с пълна газ много се усеща докато набере скорост. Само, че аз мисля, че е от висящия лагер, понеже на стария ми джип правеше така, когато омекне или се скъса гумения тампон на някои от лагерите на кардана (там бяха два) за това каре не се бях замислял, но все пак смятам, че е по-вероятно да е висящия лагер
(05-13-2019, 04:55 PM)julianov83 Wrote: [ -> ]Здрасти. Моето го има същия проблем. Особено при потегляне от място с пълна газ много се усеща докато набере скорост. Само, че аз мисля, че е от висящия лагер, понеже на стария ми джип правеше така, когато омекне или се скъса гумения тампон на някои от лагерите на кардана (там бяха два) за това каре не се бях замислял, но все пак смятам, че е по-вероятно да е висящия лагер

Вибрацията я усещам в предната част на колата, а не от към средата.....това ме кара да мисля, че има проблем с гумения успокоител-каре. Както писах по-горе преди десетилетия имах същите вибрации на Жигулата, а висящия лагер стуржеше на желязо и биеше на желязо
Може и да си прав. Незнам само има ли ги тези като резервна част - да не се окаже като тампоните на стабилизираща щанга от пред - сменят се със цяла щанга, остави друго, ама се разбрида и целия преден мост. Пълен Ужас!
(05-14-2019, 03:36 PM)julianov83 Wrote: [ -> ]Може и да си прав. Незнам само има ли ги тези като резервна част - да не се окаже като тампоните на стабилизираща щанга от пред - сменят се със цяла щанга, остави друго, ама се разбрида и целия преден мост. Пълен Ужас!

Има P/N 31216176 
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=...=3&_sop=15
А за стабилизиращата щанга също има ремонтен комплект и е доста евтин.
Благодаря. Значи остава един от нас двамата с колегата да се престраши и да пробва. Wink
Мисля да пробвам с карето(гуменото) първо, после квото сабя покаже с кардана...гледам правят им баланс и рециклиране близо до нас... ФЕЛИКС НиЗ-1 ЕООД

ul. "Yordan Bakalov-Stubel", 1404 Manastirski Livadi, Sofia
089 868 7928 https://g.co/kgs/2pkwL4
Давай и пиши за резултата.

Аз ако междувременно те изпреваря със смяната ще пиша. Ама ме съмнява да стане, понеже в моя гробник до сега съм набил 5-6 000 лв. за по-малко от година откакто съм го купил и ме е яд да го гледам вече, а не го и карам. Ама все пак може и да се навия някой ден да продължа със реставрацията.
Проверете тамошните на двигателя първо и моето претрисаше майсторите казваха кардан а се оказаха 2тампона на двигател