Волво Клуб - България

Full Version: S40-2 не отчита третата степен на контактен ключ
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги!

Автомобилът е S40 2.0d 136 к.с. 2005г.
Преди няколко дни изпуши динамото и карах до последно на акумулатор.
Подмених динамото, заредих акумулатора и отново ницSmile
Не идва ток до шалтера на стартера. Двата компонента са изправни (паля я като подам ток към шалтера от акумулатора посредством кабел) .
На диагностиката не ми дава никакви грешки, но ми направи впечатление, че не отчита 3та степен на контактния ключ ( 1ва и 2ра ги отчита).

Някой имал ли е подобен проблем? 
Аз клоня към това, колата да е влязла в някакъв режим или да се е появила неизправност в контакния ключ...
Ще се радвам да изкажете мнения и да ме насочите към някой, който би могъл да отстрани проблема (от София съм)
Благодаря предварително!
Поздрави!
Сервиз В+3 София, работят предимно с Волво
Благодаря!
Ако колата е с автоматична скоростна кутия, се държи така при опит да се запали на различна от P позиция на скоростния лост.
Благодаря колега.
Колата е ръчка.
От “ровене” в нета си вадя заключение, че проблемът би могъл да е в клемореда на контактният ключ (т.нар. паяк). Обмислям тези дни да разглобя таблото и да го сваля. Някой има ли идея как може да бъде тестван?
Благодаря предварително!
Аз лично съм имал проблем с клемореда, първоначално дублирах третата позиция с бутон, по-късно си го отремонтирах. С друга кола съм, но бутона ще докаже ако клемореда е виновен.
Мисля че с ВИДА-та се тестваха всички позиции на контактния ключ. Скоро имах същия проблем и го правих това упражнение. Свалянето е малко неприятно(по-скоро единия винт който държи ключа е на кофти место), има клипчета в тубата. Сваляш, разглабяш, почистваш, понатягаш пластинките и си готов.
Много благодаря за съветите!
Ще ъпдейтна темата, когато отстраня проблема!
Поздрави!