Волво Клуб - България

Full Version: S80 свистене, търсене на майстор
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Много е гадно, като все за проблеми пишеш Sad

Като запаля колата има едно ужасно високо свистене/свирене някъде от мотора горе в ляво (по слух Smile) Когато колата загрее след около 5км и млъква, само на по-високи обороти се чува леко свистене като дам газ. От скоро забелязвам и металическо въртене на нещо заедно със свистенето.

Когато купувах колата, собственика се беше постарал да е загряла и не го чух. От Дунев срещу 25лв ми казаха, че със сигурност е турбото, докато Адлер в Годеч (правят основно турбини и чипосване), като им описах случая по телефона казаха, че по-скоро не е за тях. Та в момента съм в безисходица, понеже не знам на какъв майстор да я оставя, и още по-големия проблем на кой майстор Huh Достатъчно пари дадох заради некадърници  Angry Говорих с Реал Турбо днес по телефона, най-доброто им предложение беше да се провери за грешки на турбото, но последните месеци неколкократно е правена компютърна диагностика и грешки няма.

Моля за предложения за добри Волво майстори в София или предположения ако някой е имал подобен проблем. Колата е обслужена преди около 4 месеца, като я взех. Вчера започна и ABS да свети и одометъра не работи докато това свети (сензор на колелото до колкото успях да прочета из форумите).
Опитах да запиша звука, но не си личи много на запис: https://drive.google.com/open?id=1Y9PFuf...tiF_eIwGqg

Колата е от подписа, S80 II 2007 2.5T 200hp. Мърка много приятно, когато не свисти.
Опитай когато свисти, да дръпнеш щеката за маслото(или отвиеш капачката за наливане, че по новите модели нямат вече щека) да видим ще има ли промяна в свистенето.
Палиш, леко и внимателно отиваш ето тук:
http://businessaccountbg.com/volvo-alter...index.html
За да ти ремонтират колата. Smile
Стига обикаля сервизи, които и хал хабер си нямат от Волво.
(08-19-2019, 06:06 PM)pamporov Wrote: [ -> ]Опитай когато свисти, да дръпнеш щеката за маслото(или отвиеш капачката за наливане, че по новите модели нямат вече щека) да видим ще има ли промяна в свистенето.

Ще опитам утре сутрин и ще пиша. Има щека, не е толкова ново Smile

(08-19-2019, 06:57 PM)Tisho Wrote: [ -> ]Палиш, леко и внимателно отиваш ето тук:
http://businessaccountbg.com/volvo-alter...index.html
За да ти ремонтират колата. Smile
Стига обикаля сервизи, които и хал хабер си нямат от Волво.

Сигурен ли си за тези хора? Адски несериозно изглеждат за сериозни майстори.
(08-19-2019, 08:00 PM)July666 Wrote: [ -> ]
(08-19-2019, 06:06 PM)pamporov Wrote: [ -> ]Опитай когато свисти, да дръпнеш щеката за маслото(или отвиеш капачката за наливане, че по новите модели нямат вече щека) да видим ще има ли промяна в свистенето.

Ще опитам утре сутрин и ще пиша. Има щека, не е толкова ново Smile

(08-19-2019, 06:57 PM)Tisho Wrote: [ -> ]Палиш, леко и внимателно отиваш ето тук:
http://businessaccountbg.com/volvo-alter...index.html
За да ти ремонтират колата. Smile
Стига обикаля сервизи, които и хал хабер си нямат от Волво.

Сигурен ли си за тези хора? Адски несериозно изглеждат за сериозни майстори.

Какво значи несериозно?
Това е по-сериозното представяне на същите хора: Volvo Alternative. Ще се обадя утре сутрин да видим. Мерси за връзката.
(08-19-2019, 08:39 PM)July666 Wrote: [ -> ]Това е по-сериозното представяне на същите хора: Volvo Alternative. Ще се обадя утре сутрин да видим. Мерси за връзката.
Вярно, че първият сайт, който пуснах е малко...
Силата на Младен не е в правенето на сайтове а в ремонта на автомобили. Определено, той е човека, който ще ти свърши работа, познава много добре Волво и нивото му на работа е доста високо.
Клиент съм там с XC90, спечели ми доверието с ремонт на диференциал, което не е никак лесен ремонт. Преди, докато работеше в МП ми е правил S80-то което карах тогава. Също без забележки.


Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Днес си я взех и вече не свири Smile Бърза работа и ок цена. Младен обаче беше отпуска, Ивайло ме пое, каза че също е стар кадър на Мото Пфое. Мерси пак за връзката Smile

Иначе свиреше скапано уплътнение на изпусквателния колектор на турбото, веднага го позна.
(08-22-2019, 07:47 PM)July666 Wrote: [ -> ]Днес си я взех и вече не свири Smile Бърза работа и ок цена. Младен обаче беше отпуска, Ивайло ме пое, каза че също е стар кадър на Мото Пфое. Мерси пак за връзката Smile

Иначе свиреше скапано уплътнение на изпусквателния колектор на турбото, веднага го позна.
Остава само да се радваш на хубавия автомобил и да го видим на някоя клубна среща.

За съжаление или за щастие Volvo не е кола за всеки сервиз, но вече има достатъчно хора, които познават добре тези коли и успешно ремонтират, като се наложи.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk