Волво Клуб - България

Full Version: Лед крушки за коли
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги, от скоро съм собственик на маркта, но фаровете на колата ми се струват доста слабички, някой слагай ли е Лед на основните светлини, какво ви е мнението като цяло за лед крушките при колите. Аз в най-скоро време мисля че експрементирам и да сложа ЛЕД.
Колега, хубаво е преди да правиш конструктивни промени първо да видиш в какво състояние са ти фаровете и рефлекторите - те инженерите са го измислили. Ако сложиш LED и заслепяваш насрещните, мислиш ли че ще е хубаво един да вижда (ТИ) и хиляди насрещни "да не виждат" като се разминавате?

Sent using Tapatalk
В България масово се купуват евтини лед крушки от 20-30 лв, то едни обикновени халогенни крушки струват толкова,  хубавите лед крушки разбира се ще се по-скъпи , все пак това е бъдещето
To затова и масово има заслепяване. Пълно е с автомобили, които не си знаят ударите, от годините пластмасовите държачи се разпадат и реглажът на фаровете е някакво мистично предание. Предполагам че някакви фарове са по-добре от никакви фарове, но ако не е предвиден за някакъв тип крушка, ретрофитите не са ок.

Иначе да - на нов автомобил в мъглата такъв фар е несравним.
В лупи мисля, че няма да да има заслепяване, понеже лупата ограничава потока от светлина и не позволява лъча да свети в очите на насрещните шофьори
Най-елементарното е - слагаш колата с нормалните фарове пред една стена на разстояние 7.6 метра, пускаш късите и лепиш хартиено тиксо на стената така, че да очертае снопа на двата фара. След това слагаш уникалните LED-ове и гледаш дали излизаш над чертите и ще вадиш очите на насрещните - тогава може и сам да се откажеш от идеята...евентуално Wink
Това според мен важи за рефлекторните фарове, при лупи чертата на фокуса ще се получи независимо от светлинния източник, например дори да се сложи ксенон в лупа няма да има проблем, но ксенон в реклектор е нещо ужасно
Аз и във ФБ мисля такава тема да пусна.... Масово хората си мислят, че с лупи или надолу регулирани фарове е ок да сложат ЛЕД, ама не е така. Ако някой въобще се е замислял или е запознат със системите поставяни, в коли с оригинален ЛЕД, ще забележи финната разлика, че самата кола има система за активно следене на коли, и в момента в който забележи кола криви фара така, че да не заслепява. Това на коли без такива системи трябва да се санкционира. Много пъти са ме заслепявали, то стана по-лошо от китайския ксенон.
Много хора се залъгват, че при LED заради по-високата цветова температура имат по-добро осветяване от халогенната крушка, но дефакто това изобщо не е така и евтините LED-ове даже светят по-лошо... а иначе тези с къстъм фарове тип "оле избоди очички" често ги лекувам с дългите...

Sent using Tapatalk
Много хора карат на и дълги, кой за по-лесно, кой защото му е изгорял един къс, кой защото си мисли, че като са намалени на процент не пречат... Затова и трябва някой да разкарва такива неща от пътя...
Pages: 1 2