Волво Клуб - България

Full Version: Проблем на студен двигател...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Имам следния проблем. Сутрин като запаля и тръгна след 3-4мин, докато не загрее колата,като подавам леко газ и придърпва,като загрее се оправя. Лесно пали, не пуши отзад. Разхода е нормален 7.5/100 в София. Не гори масло. Дайте съвет или препоръчайте майстор (ако има близо до Дружба 2 ще е най-добре). Двигателя е 1.9ТДИ 90 коня.
Имам следния проблем. Сутрин като запаля и тръгна след 3-4мин, докато не загрее колата,като подавам леко газ и придърпва,като загрее се оправя. Лесно пали, не пуши отзад. Разхода е нормален 7.5/100 в София. Не гори масло. Дайте съвет или препоръчайте майстор (ако има близо до Дружба 2 ще е най-добре). Двигателя е 1.9ТДИ 90 коня.
Обади ми се в Д-ба 2 съм аз.
Има в района такъв майстор.
Ама да я чуя и аз колата преди да те пратя при него - ако искаш.
Обади ми се в Д-ба 2 съм аз.
Има в района такъв майстор.
Ама да я чуя и аз колата преди да те пратя при него - ако искаш.
ще споделите ли после от какво точно е това? При мен правеше така първите 2 дни като го взех и утихна
ще споделите ли после от какво точно е това? При мен правеше така първите 2 дни като го взех и утихна
Обикновенно това се появява като стане студено.
А от какво е - е трудно да се каже.
Може да е едно или всъвкупност от няколко малки неща.
Дори и с тези симптоми си паля без проблем и на -15градуса.

Важното е подгревните свещи да работят всичките.
Горив. филтър да е чист.
Нафтата да е наред.
А останалото е вече за майстор - може би, ако има проблеми.
Използват се добавки за прочистване на системата - да се ползват само след смяна на гор. филтър когато е за горивото.
Обикновенно това се появява като стане студено.
А от какво е - е трудно да се каже.
Може да е едно или всъвкупност от няколко малки неща.
Дори и с тези симптоми си паля без проблем и на -15градуса.

Важното е подгревните свещи да работят всичките.
Горив. филтър да е чист.
Нафтата да е наред.
А останалото е вече за майстор - може би, ако има проблеми.
Използват се добавки за прочистване на системата - да се ползват само след смяна на гор. филтър когато е за горивото.