Волво Клуб - България

Full Version: Няколко въпроса за ХЦ90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5
Относно маслото на скоростната кутия, кой е точния модел и какъв агренажен ремък да взема, коя марка!
(12-12-2019, 08:49 PM)hansito Wrote: [ -> ]Относно маслото на скоростната кутия, кой е точния модел и какъв агренажен ремък да взема, коя марка!

Маслото е 0W30 колега.
Ангренажния ремък ако ще го слагаш на Ямахата ще е само за украса, защото мотора е с верига.
Пистовия ремък е добре да се смени заедно с ролките, че дават фира ...
Веригата е супер/ ама коя марка най добре да взема масло.

АЗ питам за маслото на скоростната кутия, не на мотора.
(12-13-2019, 02:14 PM)bell Wrote: [ -> ]
(12-12-2019, 08:49 PM)hansito Wrote: [ -> ]Относно маслото на скоростната кутия, кой е точния модел и какъв агренажен ремък да взема, коя марка!

Маслото е 0W30 колега.
Ангренажния ремък ако ще го слагаш на Ямахата ще е само за украса, защото мотора е с верига.
Пистовия ремък е добре да се смени заедно с ролките, че дават фира ...

Колега hansito бъди по конкретен, че малко ти е объркано изречението.
Колегата bell ти е споменал за маслото на двигателя.
А за АСК-то е P/N 1161640 и спесификацията е JWS 3309. 
Automatic Transmission Fluid - (Volvo Approval: JWS 3309)Automatic Transmission Fluid - (Volvo Approval: JWS 3309)
По конкретно кой бранд масло препоръчвате, защото има поне 10 марки, манол ,мобил, равенол,Тойота,Айсин и тнт.
Оригинално.
Ако нямаш представа какво се е случвало до сега с АСК-то отиди в МП да ти го сменят.

п.п. разрови се във форума има теми и линкове.
Друго нещо което ме интересува, свалят ли се стъклата на фаровете с цел почистване отвътре?
(12-30-2019, 05:33 PM)hansito Wrote: [ -> ]Друго нещо което ме интересува, свалят ли се стъклата на фаровете с цел почистване  отвътре?

Залепени са.
Нов въпрос, някой сменял ли си е стоповете с  по новия модел, диодни,лед или там както се водят?
 https://www.ebay.de/itm/Heckleuchte-Link...OSwQWBdg-d 
Има ли проблем при замяната, и ли са плуг енд плей както се казва. Другото което ме интересува, някой правил ли си е горните продълговати стопове да светят с лед лед ленти и има ли някой който прави този ъпгрейд в българия.
https://www.youtube.com/watch?v=zrehZXzK_4Y
Pages: 1 2 3 4 5