Волво Клуб - България

Full Version: Смяна на модула на автоматична трансмисия волво хц90 2004
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
На кратко купил съм Модул за автоматичната трансмисия монтажа е ясен но след това трябва ли да търся човек който да ми настрой модула да работи към автоматичната кутия
За кой модул става въпрос?
Предполагам за "мозъка" става въпрос. Теоретично се самообучава. Обаче! Като сложиш нов мозък, с нови соленоиди и ново масло, пак теоретично, е възможно да закачаш с удар, да имаш период на свободна (което не е проблем за кутията) и най-лошото - да закачиш преди да си разкачил предходната предавка. Това последното никак не е желателно.
Та полезен ход - намери приятел с дайс и минете процедурата по обучение. Краен случай - разкачи акумулатора за повече от пиловин час с надеждата да влезе сама в режим на обучение, но е желателно да си покараш, първо малко градско, после малко по тангентите ви там и после бая градско.
На фона на 1к за мозък, 200лв за масло не бих си спестил 50лв някой да ми я закачи и да пусне адаптация...
УСПЕХ

Изпратено от моят BV7000 PRO с помощта на Tapatalk
Да това е мозъка едни му казват други модул

Колега благодаря ти за съвета

На фона на стария модул (мозък ) е нов ( втора употреба ) съм го взимал ще видя какво ще стане
Адаптация - задължително.
При смяната на клапанния блок сменете маслото с промивка на кутията.
Ако маслото е замърсено е възможно да запуши и "новия" клапанен блок.
(03-20-2020, 05:30 AM)Tisho Wrote: [ -> ]Адаптация - задължително.
При смяната на клапанния блок сменете маслото с промивка на кутията.
Ако маслото е замърсено е възможно да запуши и "новия" клапанен блок.
Тишо можеш ли да ми кажеш къде се намира клапанния блок на волво хц90 2.4 163 2004
(04-15-2020, 11:11 AM)Димитър косев Wrote: [ -> ]
(03-20-2020, 05:30 AM)Tisho Wrote: [ -> ]Адаптация - задължително.
При смяната на клапанния блок сменете маслото с промивка на кутията.
Ако маслото е замърсено е възможно да запуши и "новия" клапанен блок.