Волво Клуб - България

Full Version: XC60 дневни светлини
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!
Попитайте тук колега : https://bg-bg.facebook.com/pages/categor...917069742/

Успех.
(05-02-2020, 12:59 PM)bts Wrote: [ -> ]Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!
Моето е 2015 година , дневните светлини не светят когато е на автоматични, защото има слънце. Светят само ЛЕД светлините. КАто дадеш на къси би трябвало да ти светят постоянно късите. Дали съм те разбрал правилно)))
(05-02-2020, 12:59 PM)bts Wrote: [ -> ]Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!

Под дневни светлини в твоя случай се разбира да включи на къси, колата няма дневни светлини в смисъла в който ги търсиш. 
Това което е от вътрешната страна на фаровете е някаква декорация с неизяснено приложение. Доста колеги са ги преправили да светят като дневни светлини. 
Другия вариант е 
https://www.aliexpress.com/item/4000310721476.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.e5b7cf2f8B6RV4&algo_pvid=824ecfcc-64d9-432e-9425-fd421144a8a6&algo_expid=824ecfcc-64d9-432e-9425-fd421144a8a6-31&btsid=0ab6d67915887568257928432e553a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

от китайците но, колко ще работи и колко добре е направено никой не може да каже.
(05-05-2020, 01:49 PM)maora Wrote: [ -> ]
(05-02-2020, 12:59 PM)bts Wrote: [ -> ]Здравейте,

Наскоро си купих XC60 2009 година, D5, с всички екстри за модела, доколкото съм запознат. В упътвънето пише, че дневните светлини светят, когато ключът е на 0, но при мен не светят. Имам още две степени - паркинг светлини (светят малките LED светлини до фаровете) и къси светлини. В менюто нямам опции за дневни светлини. В упътвънето пише, че дневните светлини можело да се спрат в сервиз при желание на собственика. Може би това е направил предния собственик.

Как са вашите коли и как мога да ги накарам да проработят тези светлини?

Мерси!
Моето е 2015 година , дневните светлини не светят когато е на автоматични, защото има слънце. Светят само ЛЕД светлините. КАто дадеш на къси би трябвало да ти светят постоянно късите. Дали съм те разбрал правилно)))

Твоето има дневни светлини и те са в бронята в двата и края, а колегата с кола 2009-та няма.
Благодаря на отговорилите. В упътването https://ibb.co/C6KkJRy обаче пише, че на 0 позиция на ключа са Daytime running lights/no high beams. По-нататък пише, че Daytime running lights могат да се деактивират в сервиз. Най-добре ще е някой с XC60 от тази година да каже как е при него и дали да ходя да се занимавам със сервизи. @Tisho не съм фен на китайските допълнения към колите, предпочитам сток варианта. Мерси все пак.
(05-15-2020, 08:08 PM)bts Wrote: [ -> ]Благодаря на отговорилите. В упътването https://ibb.co/C6KkJRy обаче пише, че на 0 позиция на ключа са Daytime running lights/no high beams. По-нататък пише, че Daytime running lights могат да се деактивират в сервиз. Най-добре ще е някой с XC60 от тази година да каже как е при него и дали да ходя да се занимавам със сервизи. @Tisho не съм фен на китайските допълнения към колите, предпочитам сток варианта. Мерси все пак.

Да, Daytime running lights в твоя случай е следното - при позиция II( позиция работещ мотор) на "контактния ключ" светят късите светлини. 
С VIDA става активирането и спирането на тази функция. Не всеки сервиз може да го направи.