Волво Клуб - България

Full Version: Намаляване на шума в купето
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
днес се повозих в ксантията на баща ми

нормално, колата вози по-меко, но ми направи впечатление че нямаше никакви шумове от пластмасите в купето

изглежда че това е проблем за всички осмици, дължи се на икономията от качествени материали и сглобка; между другото в мобиле съм гледал и S80 с разкривени пластмаси, което е направо смайващо за кола от този клас - дано е било единичен случай

интересно, дали някой вече е правил нещо такова по колата си; намирам това в руския сайт: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo850.ru/sdelay/hcum.htm">http://www.volvo850.ru/sdelay/hcum.htm</a><!-- m -->

аз задължително ще направя някакви опити в тази насока
днес се повозих в ксантията на баща ми

нормално, колата вози по-меко, но ми направи впечатление че нямаше никакви шумове от пластмасите в купето

изглежда че това е проблем за всички осмици, дължи се на икономията от качествени материали и сглобка; между другото в мобиле съм гледал и S80 с разкривени пластмаси, което е направо смайващо за кола от този клас - дано е било единичен случай

интересно, дали някой вече е правил нещо такова по колата си; намирам това в руския сайт: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo850.ru/sdelay/hcum.htm">http://www.volvo850.ru/sdelay/hcum.htm</a><!-- m -->

аз задължително ще направя някакви опити в тази насока
Това си го имаме ... като настолно четиво,
ама лично аз хитрувам така:
Като ми се наложи нещо да правя по купето /в смисъл да разглобявам, подмяна и т.н./ ... хвърлям по едно оченце на горепосочената писаница, за да видя дали няма да попадна на някоя невралгична точка, която хем да изследвам между другото ... хем да взема "обезшумяваши" мерки. :wink:

Прави ми впечатление, че като се кара по павета или раздрънкани пътища ...
колата си поскръцва и подрънква... тук-таме. Cry
И като излезна на приличен асфалт - се усеща ...
Дори си имаме лаф за хубав асфалтов път с жена ми...
като избираме маршрут, предпочитаме:
еди кое си МАЗНО ПЪТЧЕ... :twisted:

И ... излезеш ли на МАЗЕН път ... колата си става като кораб!

Но този проблем, особено ако колата е навъртяла километри ... го има, /за жалост/ :roll: защото се развиват разни неща и се разхлабват други...
С изненада установих че единия от предните ми калници поскръцва ... защото се развило някакво болче, което се вижда ... като се отвори съответната предна врата... Завих го и ... о ... чудо!
Млъкна един от достата шумове, дето съм се чудил от какво е...

Успех с ловенето на ШУМНИТЕ ДУХЧЕТА,
които се веселят за ваша сметка в колата ви, колеги! Big Grin

П.П.
Та в заключение се сещам за един лаф ... от къде мислите че идва, а?

Разтропана кола и-и ... разтропана жена ...
т.е. бая чудеса са видели и минали на тоя свят ...
Което не значи, че не може да си я ...спретнеш отново!
:laughing6:
Това си го имаме ... като настолно четиво,
ама лично аз хитрувам така:
Като ми се наложи нещо да правя по купето /в смисъл да разглобявам, подмяна и т.н./ ... хвърлям по едно оченце на горепосочената писаница, за да видя дали няма да попадна на някоя невралгична точка, която хем да изследвам между другото ... хем да взема "обезшумяваши" мерки. :wink:

Прави ми впечатление, че като се кара по павета или раздрънкани пътища ...
колата си поскръцва и подрънква... тук-таме. Cry
И като излезна на приличен асфалт - се усеща ...
Дори си имаме лаф за хубав асфалтов път с жена ми...
като избираме маршрут, предпочитаме:
еди кое си МАЗНО ПЪТЧЕ... :twisted:

И ... излезеш ли на МАЗЕН път ... колата си става като кораб!

Но този проблем, особено ако колата е навъртяла километри ... го има, /за жалост/ :roll: защото се развиват разни неща и се разхлабват други...
С изненада установих че единия от предните ми калници поскръцва ... защото се развило някакво болче, което се вижда ... като се отвори съответната предна врата... Завих го и ... о ... чудо!
Млъкна един от достата шумове, дето съм се чудил от какво е...

Успех с ловенето на ШУМНИТЕ ДУХЧЕТА,
които се веселят за ваша сметка в колата ви, колеги! Big Grin

П.П.
Та в заключение се сещам за един лаф ... от къде мислите че идва, а?

Разтропана кола и-и ... разтропана жена ...
т.е. бая чудеса са видели и минали на тоя свят ...
Което не значи, че не може да си я ...спретнеш отново!
:laughing6:
ако не успея да оправя това, ще го махна и ще си взема ксантия или С5

около гергьовден най-късно атакувам проблема

8)
ако не успея да оправя това, ще го махна и ще си взема ксантия или С5

около гергьовден най-късно атакувам проблема

8)
Мисля,че историята с разкривените ЕВТИНИ пластмаси си е чиста проба клевета.Нека бъдем обективни-все пак 850 си е автомобил,който вози значително по-твърдо от СУТИЕНА :lol: !!!Да не говорим,че има автоджамбази с вандалски привички,които само за да върнат километража със 100-тина х.км. направо изтръгват таблото и после като го поставят отново има вид на оръфана картина в евтина рамка.Баща ми има един познат,който кара C3-ка като такси и мнението на човека е,че няма друга такава еднодневка (а в техният режим на каране най-много си личи коя кола е качествена и коя не!).Как от една омазана снимка в мобиле-то човека разбра ,че на S80-ките пластмасите са евтини?Иначе съм съгласен с BOYCH- 850 са си шумни автомобили по принцип...
Мисля,че историята с разкривените ЕВТИНИ пластмаси си е чиста проба клевета.Нека бъдем обективни-все пак 850 си е автомобил,който вози значително по-твърдо от СУТИЕНА :lol: !!!Да не говорим,че има автоджамбази с вандалски привички,които само за да върнат километража със 100-тина х.км. направо изтръгват таблото и после като го поставят отново има вид на оръфана картина в евтина рамка.Баща ми има един познат,който кара C3-ка като такси и мнението на човека е,че няма друга такава еднодневка (а в техният режим на каране най-много си личи коя кола е качествена и коя не!).Как от една омазана снимка в мобиле-то човека разбра ,че на S80-ките пластмасите са евтини?Иначе съм съгласен с BOYCH- 850 са си шумни автомобили по принцип...
няма клевета, това са емпирични данни: ксантията не скърца, моята скърца

впрочем, поне капака на жабката, а 90% че и всички пластмаси по таблото са френски; затова ги псувах жестоко, докато се мъчех с моята в гаража на баща ми, където срещу мен бе колата за сравнение; скъсах си нервите тогава и доста се разочаровах

С3 е евтин ситроен, той няма нищо общо с големите, няма да споря повече, но възнамерявам да погледна няколко големи нови волва за да преценя дали това абсурдно положение с пластмасите продължава

за този клас кола това е нетърпимо
няма клевета, това са емпирични данни: ксантията не скърца, моята скърца

впрочем, поне капака на жабката, а 90% че и всички пластмаси по таблото са френски; затова ги псувах жестоко, докато се мъчех с моята в гаража на баща ми, където срещу мен бе колата за сравнение; скъсах си нервите тогава и доста се разочаровах

С3 е евтин ситроен, той няма нищо общо с големите, няма да споря повече, но възнамерявам да погледна няколко големи нови волва за да преценя дали това абсурдно положение с пластмасите продължава

за този клас кола това е нетърпимо
Pages: 1 2 3 4