Волво Клуб - България

Full Version: Счупих дебитомера (Air Mass Sensor)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Счупих дебитомера, докато го почиствах, не знаех че е лесно чуплив.Счупи се тънкия филм- сензора.Има ли някакъв вариянт да се позакърпи или да се измисли нещо, за да се кара колата известно време?На повечето места нов е $300, но в ebay.com го предлагат и за 180, та се чудя ползван ли да взема или нов.
Счупих дебитомера, докато го почиствах, не знаех че е лесно чуплив.Счупи се тънкия филм- сензора.Има ли някакъв вариянт да се позакърпи или да се измисли нещо, за да се кара колата известно време?На повечето места нов е $300, но в ebay.com го предлагат и за 180, та се чудя ползван ли да взема или нов.
Е какво като е ползван,важното е да работи.300 долара са си сериозна сума(поне за мен)и ми се струва безмислено да ги даваш.В Ибей ми се струва че съм ги виждал на доста по ниска цена от тази която си писал

П.П Гледай номера на дебитомера да съвпада с този който купуваш
Е какво като е ползван,важното е да работи.300 долара са си сериозна сума(поне за мен)и ми се струва безмислено да ги даваш.В Ибей ми се струва че съм ги виждал на доста по ниска цена от тази която си писал

П.П Гледай номера на дебитомера да съвпада с този който купуваш
В Понеделник поръчах от ebay.com ползван за $30, та да видим дали ще пристигне.

Да прав си, в ebay.com новите са по $180, но по местните магазини са по 300.
В Понеделник поръчах от ebay.com ползван за $30, та да видим дали ще пристигне.

Да прав си, в ebay.com новите са по $180, но по местните магазини са по 300.
Без това не можеш да караш, така че ... ако намериш "секънд хенд" ... и работи - вземай.
Но това е доста деликатен сензор, който влиае и на харча на гориво, така че нов е най-добре ... и по възможност от тея Е-бе-йските :wink: :oops:
/наистина са на 1/2 цена.../

Далече си, иначе мисля че тук на втора ръка можем да ти намерим...

Успех!
Без това не можеш да караш, така че ... ако намериш "секънд хенд" ... и работи - вземай.
Но това е доста деликатен сензор, който влиае и на харча на гориво, така че нов е най-добре ... и по възможност от тея Е-бе-йските :wink: :oops:
/наистина са на 1/2 цена.../

Далече си, иначе мисля че тук на втора ръка можем да ти намерим...

Успех!
Както вече споделих, първо подмених счупения сензор с друг употребяван, който поръчах от ebay.com, но с него колата гаснеше още по често.
Тогава проверих за грешките на компютъра(A2) и се оказа че ми дава "прекъсващ сигнал с MAF".
Тогава се убедих, че трябва да купя чисто нов, така и направих.
Сега няма проблеми и мотора работи осезаемо по добре.
Както вече споделих, първо подмених счупения сензор с друг употребяван, който поръчах от ebay.com, но с него колата гаснеше още по често.
Тогава проверих за грешките на компютъра(A2) и се оказа че ми дава "прекъсващ сигнал с MAF".
Тогава се убедих, че трябва да купя чисто нов, така и направих.
Сега няма проблеми и мотора работи осезаемо по добре.