Волво Клуб - България

Full Version: Няколко въпроса относно покупка на 2хх...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.

Guest

Здравейте и поздравления за форума!
Интересувам се от модела 2хх, но досега не съм се занимавал с Волво и естествено възникват въпроси. По-конкретно се оглеждам за бензинов 2,1 или 2,3 (май имаше и 2,0), без турбо, карбуратор или инжекцион.
1. Най-важното – какъв разход да очаквам градско от тези двигатели? На газ също ме интересува, защото при тези цени на бензина със сигурност ще сложа АГУ. Карбуратор ли е по-добре или инжекцион?
2. Как се справя ходовата част с българската действителност?
3. Ще бъда ли разорен, ако се наложи да пазарувам части?
4. Скоростните кутии имат овърдрайв като отделен възел – прави ли проблеми това нещо?
Ако се сетя друго ще питам. Благодаря предварително.
Здравей първо за разхода - днеска говорих с едно мом4е с 2хх серия 2.3 карбуратор кара колата на бензин и каза че градско му харчела 13-14/100 (което за този двигател и за тези години е добре).Дали инжекция или карбуратор за газта е все едно(но все пак инжекцията е по новата технология).

Ходовата част им е здрава,не са толкова дебели цените на частите(е не са като на ладаWink

За Скоростната кутия немога да помогна,но съм обеден че други колеги че се изкажат компетентно.

Успех!
Всички тампони и там което може да се смени по предницата - възлиза на ~310лв. Това е ако искаш да си оправиш предницата.
За 100 000км - изкарват тия детайли в БГ. - все пак много са дупките.
Предния амортесьор е към 100-120лв.
Задницата няма проблеми и след тия км. Дефакто там няма какво да и стане.