Волво Клуб - България

Full Version: Впечетления за XC90 Sport D5?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4
Здравеите, приятели.
Надявам се често да си пишем и то все за хубави неща Smile
До 1 месец ще се оформят документи и живот и здраве в семействтото ще се присъедени още един джипок, а точно XC90 Sport D5.
Имам доста въпроси, но нека с няколко да започна.
185 коня е по оферта, но това пречи ли да е наистина Спорт?
След което бих попитал за екстрите, които предлага, които ги няма в нормалния XC90.
Здравеите, приятели.
Надявам се често да си пишем и то все за хубави неща Smile
До 1 месец ще се оформят документи и живот и здраве в семействтото ще се присъедени още един джипок, а точно XC90 Sport D5.
Имам доста въпроси, но нека с няколко да започна.
185 коня е по оферта, но това пречи ли да е наистина Спорт?
След което бих попитал за екстрите, които предлага, които ги няма в нормалния XC90.
Имам още един въпрос Smile

В сайта на волко, има 3 модела 90тки,

D5 AWD (185 hp)

3.2 AWD (238 hp)

V8 AWD (315 hp)

.
Джипа за който говоря е Д5, но е спорт, а в сайта няма приложени технически данни за него, някой би ли ми споделил нещо по подробно?

И дали момента на въртене е същия като на д5 ( 185 коня ) 400?

И в крайна сметка, извинявам се за малко глупавия въпрос, разликата във момента на въртене какъв е, тъй като на първия модел пише 400, на втория 320 ( а е по мощен ) на 3тия 440 ?
Имам още един въпрос Smile

В сайта на волко, има 3 модела 90тки,

D5 AWD (185 hp)

3.2 AWD (238 hp)

V8 AWD (315 hp)

.
Джипа за който говоря е Д5, но е спорт, а в сайта няма приложени технически данни за него, някой би ли ми споделил нещо по подробно?

И дали момента на въртене е същия като на д5 ( 185 коня ) 400?

И в крайна сметка, извинявам се за малко глупавия въпрос, разликата във момента на въртене какъв е, тъй като на първия модел пише 400, на втория 320 ( а е по мощен ) на 3тия 440 ?
Би трябвало да ви го обяснят в Мото Пфое - Sport е ниво на оборудване на интериора и екстериора. Също като Momentum, Summum, Executive ...
Би трябвало да ви го обяснят в Мото Пфое - Sport е ниво на оборудване на интериора и екстериора. Също като Momentum, Summum, Executive ...
CvetomirPenev Wrote:Имам още един въпрос Smile

В сайта на волко, има 3 модела 90тки,

D5 AWD (185 hp)

3.2 AWD (238 hp)

V8 AWD (315 hp)

.
Джипа за който говоря е Д5, но е спорт, а в сайта няма приложени технически данни за него, някой би ли ми споделил нещо по подробно?

Спорт е ниво на оборудване - джанти, лайсни, интериор, екстериор......
Двигателя си е 185 коня/400 Нм - макс скорост около 195 км/ч

по-старата модификация (до 2005 мисля) на Д5 е 163 коня/340 Нм - макс скорост около 185 км/ч

Quote:И дали момента на въртене е същия като на д5 ( 185 коня ) 400?

Да, мАтора е същия .................

Quote:И в крайна сметка, извинявам се за малко глупавия въпрос, разликата във момента на въртене какъв е, тъй като на първия модел пише 400, на втория 320 ( а е по мощен ) на 3тия 440 ?

:lol: ами разликата с Ве 8 е около 40 Нм в минус, разликата с 3.2 е около 80 Нм в плюс................ :lol:
шегичка ............ предполагам, че те интересува защо на Д5 въртящия момент е почти аналогичен с този на Ве8 - 4 и кусур литра бензин срещу 2.4 литра нафта?
отговора е простичък - Д5 е дизелов агрегат с принудително пълнене - турбо с променлива геометрия и аритметика, а то от своя страна доста повишава въртящия момент на мАтора, докато от другата страна са атмосферни бензинови мАтори ..................


:partyman:

ето тука има малко по подробни техн данни за ХЦ-тата

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/volvo/xc90/
CvetomirPenev Wrote:Имам още един въпрос Smile

В сайта на волко, има 3 модела 90тки,

D5 AWD (185 hp)

3.2 AWD (238 hp)

V8 AWD (315 hp)

.
Джипа за който говоря е Д5, но е спорт, а в сайта няма приложени технически данни за него, някой би ли ми споделил нещо по подробно?

Спорт е ниво на оборудване - джанти, лайсни, интериор, екстериор......
Двигателя си е 185 коня/400 Нм - макс скорост около 195 км/ч

по-старата модификация (до 2005 мисля) на Д5 е 163 коня/340 Нм - макс скорост около 185 км/ч

Quote:И дали момента на въртене е същия като на д5 ( 185 коня ) 400?

Да, мАтора е същия .................

Quote:И в крайна сметка, извинявам се за малко глупавия въпрос, разликата във момента на въртене какъв е, тъй като на първия модел пише 400, на втория 320 ( а е по мощен ) на 3тия 440 ?

:lol: ами разликата с Ве 8 е около 40 Нм в минус, разликата с 3.2 е около 80 Нм в плюс................ :lol:
шегичка ............ предполагам, че те интересува защо на Д5 въртящия момент е почти аналогичен с този на Ве8 - 4 и кусур литра бензин срещу 2.4 литра нафта?
отговора е простичък - Д5 е дизелов агрегат с принудително пълнене - турбо с променлива геометрия и аритметика, а то от своя страна доста повишава въртящия момент на мАтора, докато от другата страна са атмосферни бензинови мАтори ..................


:partyman:

ето тука има малко по подробни техн данни за ХЦ-тата

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/volvo/xc90/
Точно пишат колегите, така е.
Нивото на изпълнение варира, двигателите са същите.
Да добавя - до толкова са същите, че всъщност вариациите в мощността са благодарение на софтуерното управление.
Примерно "тунинговането" на Д5 се изразява във въвеждане на - ако мога така да се изразя - "максимални" параметри за двигателя.
По този начин се достига 198 к.с. при въртящ момент 415 Нм.
Повече от това не съм видял за този двигател.
Очаквам с нетърпение да разгледам нивото "Спорт" - аз съм с "Екзекютив" /да де, там от където го купих се казва "Сумум"/ и ще сравним екстрите....
Точно пишат колегите, така е.
Нивото на изпълнение варира, двигателите са същите.
Да добавя - до толкова са същите, че всъщност вариациите в мощността са благодарение на софтуерното управление.
Примерно "тунинговането" на Д5 се изразява във въвеждане на - ако мога така да се изразя - "максимални" параметри за двигателя.
По този начин се достига 198 к.с. при въртящ момент 415 Нм.
Повече от това не съм видял за този двигател.
Очаквам с нетърпение да разгледам нивото "Спорт" - аз съм с "Екзекютив" /да де, там от където го купих се казва "Сумум"/ и ще сравним екстрите....
Pages: 1 2 3 4