Волво Клуб - България

Full Version: Как се регулира съединителят?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте. Ето и последният ми въпрос за тази седмица Smile
Тъй като съединителят отделя в горната 1/4 от хода си, искаме да го регулираме. Може ли, и ако може как да го направим?
П.С. Погледнах опътването на Haynes за 850-цата и оттам разбрах, че съединителят е хидравличен, но не успях да разбера какво точно се прави за да се регулира. Затова, ако можете обяснете как става, ако не Ви затруднявам. :roll:
Me4ok Wrote:...Ето и последният ми въпрос за тази седмица Smile... ...ако не Ви затруднявам. :roll:
Ти направо ни разби от въпроси!!!!
Ако и така ще е от понеделник !!!! - ще изляза в отпуска от форума :lol:

п.п.- намери си приятелче което техн. разбира поне малко от коли и двамата я оглеждайте и правете и проверявайте. Сериозно ще ти е по лесно.
до сега на всяка кола дето съм карал е норамално съединителя да отделя горе - преди средата на хода на педала
То доколкото са ми казвали хидравличния съединител не може да се регулира, направо нов диск.
НО това е само според това което са ми казвали, на практика не съм си имал работа с такова нещо, и незнам наистина ли е така.
ако почне да отделя много високо,дошло е време за смяна.При хидравличния съединител няма реглаж ,ако несе вземат своевренни мерки може да се наложи смяна на маховика
ако отделя под средата на хода на съединителя кякво означава
volvo79 Wrote:ако отделя под средата на хода на съединителя кякво означава
Колега, съединителя не се регулира - саморегулиращ е.Ако отделя горе вероятно е за смяна. Онзи ден смених двата диска и лагера - сега спи...Wink