Волво Клуб - България

Full Version: как се пуска пръскалото на задното стъкло на 850 комби
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги или съм тъп или не знам как да си пръсна водица на задното стъкло или нещо е изгоряло.Лоста за чистачките го направих марамунгел , нагоре ,надолу, наляво, надясно,какво ли пробвах и няма.Някой да каже как
На V40 става, като се натисне копчето накрая на лоста за чистачките навътре, но ако е празна тръбичката, която води течността до задната дюза трябва по-продължително да натискаш. Възможно е да имаш проблем и със самата помпичка, но дано не е това.Ако е по-различно включването, нека колеги с 850 комби да споделят.
Поздрави.
toshko16 Wrote:Колеги или съм тъп или не знам как да си пръсна водица на задното стъкло или нещо е изгоряло.Лоста за чистачките го направих марамунгел , нагоре ,надолу, наляво, надясно,какво ли пробвах и няма.Някой да каже как
На лосчето трвябва да има копче
ако не пръска трябва да видиш дали помпата влючва
ако вкючва а не пръска погледни зад десния фар е кутията за компютара , поктай нея минава мъркучето и има една снадка може да е излязла
ако не е излязла до в багажника под дясната кора има филтир провери дали стига вода до там
ако стига вода а не пръска махни кората на десния стоп там трябва да има невъзвратен клапан които може да е залипнал
ако не е повери дюзата дали не е запушена
УСПЕХ
Да правилно е написал човека
Възможни проблеми са:
изгорял бушон
повредена машинка за пръскане (отпред в дясно ,на казанчето за течноста на чистачките)
ако пък чистачката се движи пък не пръска има вероятност за зпушени клапанчета 9има тема по въпроса)
ето и помощ от братушките
stvri Wrote:
toshko16 Wrote:Колеги или съм тъп или не знам как да си пръсна водица на задното стъкло или нещо е изгоряло.Лоста за чистачките го направих марамунгел , нагоре ,надолу, наляво, надясно,какво ли пробвах и няма.Някой да каже как
На лосчето трвябва да има копче
ако не пръска трябва да видиш дали помпата влючва
ако вкючва а не пръска погледни зад десния фар е кутията за компютара , поктай нея минава мъркучето и има една снадка може да е излязла
ако не е излязла до в багажника под дясната кора има филтир провери дали стига вода до там
ако стига вода а не пръска махни кората на десния стоп там трябва да има невъзвратен клапан които може да е залипнал
ако не е повери дюзата дали не е запушена
УСПЕХ
По-точно не може!
Най вероятно се е спекъл клапана свали го и накисни в топла вода около час два и ще се оправи не го ръчкаи защото ще го счупиш .
Клапана се намира зад пръскалката тоест трябав да свалиш пласмасата около стъклото от вътрешната страна на капака и пак внимателно защотосе чупят щипките ,а тях ги има само в мп. не са скъпи.
успех