Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със седалката на XC90
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колата е XC90 2007г.Качвам се в нея нагласям седалката която е еллектронна запаметявам и
положенито на първа позиция.След определен пробег като изключа двигателя понякога не винаги
след като се кача отново в колата и запаля седалката се променя както си иска и няма нищо общо
с нагласеното.В МП сменяха целия панел на седалката, но проблема си остана.Ако може някои да
помогне.
И при мен го има същият проблем.Горе долу почти всяка седмица се налага да се регулира наново.И много интересно - жената е на положение 2 и при нея регулировките се запазват, сигурно трябва да мина на 3, но еще не съм го направил.
Де да знам, не съм имал такъв проблем - предполгам нямате впредвид, че нагласянето на седалките и огледалата става след като отвориш предната врата, не след като оключиш с дистанционното, т. е. трябва да се изчака малко.
Случвало ми се е, да избързам и да се намърдам на седалката преди завършване на настройките - в момента в който пъхна ключа в патронника настройките спират и ключът запаметява положението в момента. И оттук нататък - това са настройките.
Отделно запаметяването се извършва в покой и при отворена врата - от съображения за безопасност.