Волво Клуб - България

Full Version: Въпрос за източване на нафта от ВОЛВО ФХ 460 Кинезо
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Искъм да попитъм има ли начин да се точи нафта от този камион ,защото всичко е електроника и компа на камиона изчислява сичко и нз ако имя някаф начин за точене и ако някои може да каже ще бъда много благодарен

Нз дали темата е за тук ако някои модератор реши , че не е нека я премести
нямам никаква идея как е при този камион, но по принцип колите имат клапан против разлив при преобръщане, отделно в края на гърловината има цедка, която спира боклуците. това прави точенето почти невъзможно
изпробвано е през маркуча за излишната нафта но компа отчита и нестава дали има някаф начин за препрограмиране на компа да лаже да дава фалшиви данни
dalaver4o Wrote:Искъм да попитъм има ли начин да се точи нафта от този камион ,защото всичко е електроника и компа на камиона изчислява сичко и нз ако имя някаф начин за точене и ако някои може да каже ще бъда много благодарен

Нз дали темата е за тук ако някои модератор реши , че не е нека я премести
Колега не ти разбирам точно въпроса,но ако имаш в предвид да си точиш нафтица за тебе,като го зареждаш слагаш туба до резервоара сипваш,мяташ тубата в камиона,зареждаш камиона и бегаш...Само дръж тубата под камиона и си остави вратата отворена,че има камери на бензиностанциите Big Grin Иначе аз карам ФЛ и на бордкомпа никъде няма как да се види дали е точена нафта...А на другите колеги да им кажа ,че резервоарите на камионите нямат нищо общо с тези на леките коли,демек гърло и туба без клапани,цедки и тем подобни...
друг начин осфен с тубата ? този не става
другия е с помпа от резервоара и пак в туба Big Grin
Има цедка която не позволява вкарването на маркуч Smile
Браво, темата е супер! Иначе не толерираме кражбите, но така като за себе си може...
здравейте колеги вийдам че темичката е малко стара но реших да попитам . Въпросът ми е следния започнах работа в една фирма преди около месец и половина два камионите са нови мерцедеси и няколко волва но имат джипиеси а всички колеги точат яко и моят дава икономии даите акъл какбо се прави в скучая и как става това понеже колегите ни6то не казват понеже съм от скоро и сигурно ги е страх. моля помагайте и ако може на личен
Имам един приятел,спирате двата камиона на колонката,пълниш неговия и после твоя резорвар.Плаща ти я и си готов.
Pages: 1 2