Волво Клуб - България

Full Version: Скърца ми вентилатора
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги скърца ми вентилатора на парното/климатика това оправя ли се или нов ако е нов малко инфо от къде?
ddxdd Wrote:Колеги скърца ми вентилатора на парното/климатика това оправя ли се или нов ако е нов малко инфо от къде?
Ванка, свали го и виж да не е някаква дреболия. Вчера един колага ми раправя, че сложил от някакво Ауди само сменил перката и пригодил буксата. Но най-добре потъри втора ръка, намират се за около 30-тина лева :wink: :wink: :wink:
ddxdd Wrote:Колеги скърца ми вентилатора на парното/климатика това оправя ли се или нов ако е нов малко инфо от къде?
Пробаи първо с по4истване , 4ул съм 4е помага.
Няма нужда да търсиш нов.Просто свали твоя и го напръскай със нещо което смазва.Ще се оправи-гаранция.Откакто направих това на моя,вече една година не е скърцал изобщо.
sasho_bg3 Wrote:Няма нужда да търсиш нов.Просто свали твоя и го напръскай със нещо което смазва.Ще се оправи-гаранция.Откакто направих това на моя,вече една година не е скърцал изобщо.
Процедурата и аз съм я правил :WD-40 да свали гадостите,после почистване с четчица и силен въздух и накрая течна силиконова грес.Гледай да не пръскаш WD-то по ротора и четките!!Приготви си и удължителче на шпреьовете защото от страната на перката няма как да бръкнеш.За сега близо година и половина не се е обадила!
браво за информацията

и моя скърца (особено зимата, клатенето също има значение)

от опита ми с компютри знам, че смазването помага, но само временно

използването на силиконова грес обаче може да промени нещата

ще пробвам и ще споделя резултата
Днес го разглобих моя и го смазах ползвах тефлонова смазка за вериги високо оборотна за сега резултата е супер даже е по безшумен от преди да се рзкрибуца пък ще видим до кога. Между другото нов вентилатор е около 200 лева което обезмисля втората употреба. Този проблем явно си е масов във този смисал втора употреба си имаме.
Днес го разглобих моя и го смазах ползвах тефлонова смазка за вериги високо оборотна за сега резултата е супер даже е по безшумен от преди да се рзкрибуца пък ще видим до кога. Между другото нов вентилатор е около 200 лева което обезмисля втората употреба. Този проблем явно си е масов във този смисал втора употреба си имаме.
Колеги дайте някоя снимка от Вадис-а как се стига до него и къде се намира,че и моят е започнал да скърца Confusedhock:
Виж в руския саит на Волво.волво.ру,а иначе демонтираш жабката и си там.
Pages: 1 2