Волво Клуб - България

Full Version: Съвет за 850 TDI
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте, оглеждам за покупка едно 850 TDI автоматик 96г., но нещо ме притесняват километрите - 290 000. Имате ли идея какъв е ресурса на този двигател, а също така ме интересуват и плюсове и минуси на автоматичните скорости, при нормално обслужване до какви километри издържат и каквото се сетите още. За момента двигателя е в добро състояние, колата се набира добре, не пуши.
Като допълнение ще пиша, че досега не съм имал дизелова кола, така че всяка информация ще ми е от полза.
ако наистина е на 290х. още не е влезнало в побертета
Както по-горе писах от двигателя няма пушилка, колата не беше палена около 2 месеца и въпреки това веднага запали. Има известни забележки по интериора. Предния собственик не е бил голям фен на поддръжката. Склонен съм да мисля че когато е вкарвана в страната километража се е сгромолясал с 100-150 х.км., както се случва при абсолютно всички коли, които влизат в страната.
В случая ме интересува какъв е горе-долу ресурса на този двигател и най-вече на скоростната кутия, тъй като един ремонт излиза доооста солено.
Колега закарай колата в сервиз, да ти кажат как е машината. Все пак колата не е само двигател. Срещал съм мнения във форума, че ресурса на този двигател е над 500х.но все пак зависи как е обслужвана и карана колата, така че не може да се каже точно колко е ресурса на двигателя и.
Колата я карах в сервиз и за момента няма забележки към работата на двигателя и скоростите. Все пак бих искал да получа информация и от първа ръка (собственици), защото почти навсякъде ми казват "не си купувай автоматик".
На кратко ще ти кажа че 850 TDI е страхотно балансиран автомобил
Динамиката която предлага е страхотна за това тежко купе.
Аз лично карам такава втора година и съм много доволен.
Не се притеснявай от пробега ,мойта е на 480х и колата лети .
Казват че ресурса на мотора на ауди (знаеш това ) е 1000 000,така че взимай смело ако решиш
Аз лично чипосах мойта от 140 на около 180 коня и вече освен че свалих разхода ,колата
върви много по-леко.
Лично те съветвам да вземеш дизела на 850 не бензин,разхода е 9/5,5
Имам приятел с който работим на 30м един от друг,карал съм неговата автоматик 850TDI
и колицата е перфектна (на 390x e така че ако искаш ела и я покарай на Варненската среща в неделя и прецени).
Автомата на 850 е японски и е 5 степенен,така че предлага
страхотна динамика.Препоръчвам ти го.
п.п Ако решиш да я вземеш и си доволен ,приотви си едни 200лв и ще имаш 180 коня от мен Smile
Благодаря за поканата, но съм в София. Иначе колата я карах към 100 километра и ми хареса. Има забележки но са отстраними на разумна цена :lol: . А защо повечето хора бягат от автоматика? Вярно че ако се повреди ремонта е много скъп, но толкова ли лесно се чупят?
nenkov Wrote:А защо повечето хора бягат от автоматика? Вярно че ако се повреди ремонта е много скъп, но толкова ли лесно се чупят?

Аз познавам двама с автоматици 850ки и нямат проблеми.
Нормално е да си притеснен от автоматичните скоростни кутии,малко сервизи ги ремонтират,
но не мисля че ремонта е толкова страшен,пък и по моргите има вече много волва 8-а серия.
Въпрос на избор мисля

OK. Мерси за отговорите. Дето се вика вчера щях да го купя това волво, но за съжаление трябва да изчакам един месец.
Нещата с покупката са оговорени на 99%. Между другото някой плащал ли си е данъка за тази година (за 2.5 тди става въпрос, за София), да зная с колко ще се изръся :roll: .
Pages: 1 2