Волво Клуб - България

Full Version: казанчето за антифриз
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Привет.. на всички

отдавна не бях писал но то е защото не съм имал проблем с моята 850ка... но ето сега ми се налага ..

на скоро забелязах че много често ми свети лампата на таблото за антифриза... сипвам и след няколко дни пак..

оказа се че казанчето е спукано и от там излиза течност и така намалява...

залепих го ... но се оказа че сега казанчето се препълва и отваря клапаните на капачката и от там изхвърля течност... и сега се налага да пълня постоянно с антифриз и той да си изтича при всяко загряване на двигателя...

търсих в темите но не успях да открия нищо подобно...

ако някой знае нещо по въпроса да драсне 2 реда

благодаря предварително
Ако е само казанчето, проблема ти е в 60-тина кинта в МП ,но ако "надува" е тогава си е ....мамата.Аз лично бих пробвал с ново казанче и нова капачка,ако и тогава надува "честито" ще си вземеш поне нова гарнитура за главата....Всъщност сигурен ли си в правилното обезвъздушаване на системата.
И на мен ми прилича на на гарнитура или пукната глава Cry
Ако си от София звани ще ти дам казан4е да видиш дали проблема е отам , но може и в капа4ката да е проблема .
Не би трябвало да има такова голямо налягане и да излиза антифриза.Това не е от казанче.Виж от капачка може.
Температурата нормална ли е?
Оказа се че е от казанчето.... чисто ново от МП за 52 лева... смених го и заспа...

благодаря за съветите...