Волво Клуб - България

Full Version: Ремонт на щора за 850 комби
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Незнам колко ще помогна но ще се опитам.
Обикновенно се чупят едни пластмасови вилички който държат щората навита.
след като я разглобя обработвам пръта който е във тръбата на която се навива щората така че да се получи прорез който иначе и запушен с пластмаса. Дано се ориентирате по снимките които са с телефона а и късно се сетих да снимам всяка операция по подробно.
:thumbleft: ���Браво Митьо,
ама защо чак сега се сети да я пуснеш тая тема ,бях забравил за снимките
п.п дори и тази прекрасна щоричка е мойта мисля 8)
Браво Мите.Доста колеги го имат този досаден проблем.Това определено ще им бъде от полза. =D> =D> =D> =D> =D> =D>
браво но това става и с две втулки-много по лесно
step Wrote:браво но това става и с две втулки-много по лесно

Ами с радост ще видим и други решения.
Качи някоя снимка да разберем как става ,може и размери на втулките , ако не те затруднява.
За мен е много неприятно когато щората се повреди,нещата в багажника стават видни за хората.
Тогава за случайния минувач ,става интерсно какво има във возилото и
идиотията на българина,да ти счупи джама за да провери някоя
от кутиите е доста неприятна и скъпо струваща ,като нерви време и пари .
И аз мисля че темата е полезна ,нека има и още отговори ,
ще бъде чудесно всеки с подобен проблем да избере своето решение. Smile
Гледам го и изглежда лесно, но черпя каса бира първия, който ми отстрани проблема с щората. Било то по този начин или с втулки - както реши! :mrgreen:
Поздрави!
tonyfireman Wrote:Гледам го и изглежда лесно, но черпя каса бира първия, който ми отстрани проблема с щората. Било то по този начин или с втулки - както реши! :mrgreen:
Поздрави!

Сравнително лесно е. Тия планки ми остават от комплект на (машинка за централно заключване) - Щората става бетон.
С удоволствие ще изпием бирата заедно само трябва да минеш през сервиза на Здравко или да дойдеш на някоя от Варненските срещи.
Дали става щора от S80??
Не съм 100% сигурен но мисля че отговорът е не
Щората може да се ремонтира и по друг начин:
2 ламаринени планки /размерите не са при мен в момента, но мога да ги потърся/ огледални във формата на капки с неправилна форма се ползват за основа. Към тях се заваряват тръбички, отрязани наполовина по дължина, като се оставя разстояние между тях. Те фиксират оста на щората, а планките осигуряват застопоряването и спрямо пластмасовите капачки в двата края. Получава се добро натягане, което винаги може да се регулира. При нужда от разглобяване няма да развивам винтове и т.н. - само се махат планките /като се държи от другата страна/ и готово. Защо шведа ги е направил пластмасови оригиналните - не зная. Масово се чупят.
Ето и малко снимков материал:
[attachment=9063]
[attachment=9062]
[attachment=9061]
[attachment=9060]
[attachment=9059]
[attachment=9058]
[attachment=9057]
Така ми ремонтираха щората на багажника на Волво В70 комби. При 850 едва ли има разлика.
Дано съм бил полезен!
Благодарности на баща ми, който измисли идеята и я реализира!
Поздрави!
Pages: 1 2