Волво Клуб - България

Full Version: До колегите с 850
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Колеги имам няколко въпроса:
1.Като си включа халогенните фарове трябва ли да ми светва индикация на таблото,че са включени или само трябва да ми светва диодчето на копчето за халогени ?? Някой ако може да направи една снимка на самото ключе за халогените ще съм много благодарен (имам чувството,че копчето не е от 850 защото е малко по различно от другите копчета)
2.На предна лява гума има едно тропане (не се чува в колата,само когато са отворени прозорците) все едно имам синджир (моите майстори невидяха нищо нередно по окачването освен,че накрайника ми е тръгнал,но може да кара още и със сигорност не е от него(има по важни ремонти от него)).Някой случайно да се е сблъсквал с такъв проблем ??Имам съмнение,че имам нещо в джантата,но за съжаление ще мога да проверя това с джантата чак като слагам зимните гуми (няма излишни пари, все пак е криза Confusedhock: )
3.Щрака ми дясното каре и искам да питам някой случайно да е сменял и да знае цени на старо или нови ??
4.Някой случайно да се е занимавал с диодно осветление на купето и таблото ??
5.Имам проблем с конзолата на която е подлакътникт.Клати се и не мога да разбера къде са болтчетата и как се стига до тях за да ги стегна.Също така се клати и самата вратичка на подлакътка и до тези болтчета не мога да разбера как се стига. Confusedhock: Ако може малко информация ще съм благодарен,че дразни как скърца и се мести под ръката ми Confusedhock: .
П.П.Извинявам се за дългия пост и за многото въпроси,но за сега това са належащите въпроси :mrgreen:
За халогените със сигурност не свети на таблото, свети само лампата за фаровете за мъгла.
Демек свети само диодчето на копчето така ли ??
Да добавя още един проблем :evil: .Преди малко валя и на един остър завой през предния плафон ми протече вода Confusedhock: :minigun: .Някой случайно да се е сблъсквал с такъв проблем и случайно да знаете слаби места от където може да е протекло ??
За халогените не съм наясно защото нямам такива.Болтчетата на подлакътника се намират в най долната часта на самия подлъкътник.Няма как да не ги видиш.Две са на брой.Като искараш всичко от мястото под подлакътника има едно малко капаче.Вдигаш и там ще видиш два болта,те са за конзолата.Другите два се намират отпред.За да стигнеш до тях обаче ще трябва да махнеш пластмасата на която стои запалката.Като се наведеш към пепелника ще видиш болтовете които я държат.За теча от плафона правиш следното.Махаш лайсната която стои отвън в горната част на предното стъкло.Внимавай като я вадиш да не я счупиш.После силиконираш съвсем тънко и теча ще спре.Еми това,дано съм бил полезен :wink:
sasho_bg3 Wrote:За халогените не съм наясно защото нямам такива.Болтчетата на подлакътника се намират в най долната часта на самия подлъкътник.Няма как да не ги видиш.Две са на брой.Като искараш всичко от мястото под подлакътника има едно малко капаче.Вдигаш и там ще видиш два болта,те са за конзолата.Другите два се намират отпред.За да стигнеш до тях обаче ще трябва да махнеш пластмасата на която стои запалката.Като се наведеш към пепелника ще видиш болтовете които я държат.За теча от плафона правиш следното.Махаш лайсната която стои отвън в горната част на предното стъкло.Внимавай като я вадиш да не я счупиш.После силиконираш съвсем тънко и теча ще спре.Еми това,дано съм бил полезен :wink:
Колега за тези болтчета всичките ги знам и ги стегнах,но днес установих,че жабката на подлакътникът ми е сжепана и от там идва скърцането :evil: .Колкото за капака на подлакътника имах предвид самата панта където се захваща за самата конзола.Тези болтчета не мога да стигна Big Grin .Аз днес гледах,но така като гледам тябва да се извади цялата средна конзола,след това жабката на подлакътника да се махне и евентуално след това да стигна до тези болтчета,но не съм сигорен дали е така :roll: .Това със силикона ще го направя тези дни и ще пробвам с кофа с вода след това Big Grin .Дано стане така и дано течът е от там,че на всичкото отгоре сега да ми се налга някви заварки по тавана да се правят изобщо не ми изклежда привлекателна идеята Big Grin
П.П.Благодаря за информацията :wink:
П.П.2 Само да попитам има ли значение с какъв силикон ??Трябва ли да е някакъв по специален (автомобилен може би) или обикновен си ??
raceteam Wrote:Колега за тези болтчета всичките ги знам и ги стегнах,но днес установих,че жабката на подлакътникът ми е сжепана и от там идва скърцането :evil: .Колкото за капака на подлакътника имах предвид самата панта където се захваща за самата конзола.Тези болтчета не мога да стигна Big Grin .Аз днес гледах,но така като гледам тябва да се извади цялата средна конзола,след това жабката на подлакътника да се махне и евентуално след това да стигна до тези болтчета,но не съм сигорен дали е така :roll: .Това със силикона ще го направя тези дни и ще пробвам с кофа с вода след това Big Grin .Дано стане така и дано течът е от там,че на всичкото отгоре сега да ми се налга някви заварки по тавана да се правят изобщо не ми изклежда привлекателна идеята Big Grin
П.П.Благодаря за информацията :wink:
П.П.2 Само да попитам има ли значение с какъв силикон ??Трябва ли да е някакъв по специален (автомобилен може би) или обикновен си ??
99 процента съм сигурен че е от там,просто няма от къде другаде да влезе вода(освен ако не ти е пробит тавана Big Grin )Обикновен силикон ще ти свърши работа.Вземи някакъв прозрачен.Само внимавай да не омажеш боята по тавана.Мажи тънко,после лайсната ще го скрие.Колкото до болтовете,утре ще ти направя снимки как точно се стига до тях.Мисля че не се махаше цялата конзола,а една пластмасма около задния пепелник.
raceteam Wrote:Демек свети само диодчето на копчето така ли ??
Да,бе.
А по въпроса за диодите ти трябва поялник, въображение и закона на Ом за да си сметнеш съпротивленията Big Grin
sasho_bg3 Wrote:За халогените не съм наясно защото нямам такива.Болтчетата на подлакътника се намират в най долната часта на самия подлъкътник.Няма как да не ги видиш.Две са на брой.Като искараш всичко от мястото под подлакътника има едно малко капаче.Вдигаш и там ще видиш два болта,те са за конзолата.Другите два се намират отпред.За да стигнеш до тях обаче ще трябва да махнеш пластмасата на която стои запалката.Като се наведеш към пепелника ще видиш болтовете които я държат.За теча от плафона правиш следното.Махаш лайсната която стои отвън в горната част на предното стъкло.Внимавай като я вадиш да не я счупиш.После силиконираш съвсем тънко и теча ще спре.Еми това,дано съм бил полезен :wink:

Днес пробвах да махна лайсната,но не успях (някой и е слагал силикон,но само на определени места и няма махане).Повдигнах я от към стъклото и я напълних отдоло със силикон и сега чакам да изсъхме и ще пробвам да видим какво съм направил.Дано не тече,че днес открих,че се е стичало отстрани по колоните на предното стъкло и е стигало чак до мокета долу Confusedhock:
Бях ти обещал снимки за вътрешните болтове на подлакътника,но няма да има нужда.Ще се наложи да свалиш цялата конзола за да стигнеш до тях.Колкото до теча,мисля че е трябвало да се помъчиш да сложиш силикон между лайсната и тавана,от там влиза.
sasho_bg3 Wrote:Бях ти обещал снимки за вътрешните болтове на подлакътника,но няма да има нужда.Ще се наложи да свалиш цялата конзола за да стигнеш до тях.Колкото до теча,мисля че е трябвало да се помъчиш да сложиш силикон между лайсната и тавана,от там влиза.
Аха мерси все пак за инфото.Значи утре ако остане време и там ще напълня Big Grin
Още два въпроса: Big Grin
Някой знае ли размерите на всичките чистачки включително и тези на фаровете??
Случайно някой да знае от къде мога да си купя чистачки за фаровете освен в МП (в София) ?
Pages: 1 2 3