Волво Клуб - България

Full Version: Зимни гуми за 850
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги понеже ще ходя да тези дни до един пазар на който продават гуми на старо и искам да си взема някакви,че така както се очертава бюджета ми няма да ми стигне за чисто нови.Искам да ви попитам какъв размер да търся защотото аз сега съм с 195/60/15,но незнам дали няма да е по-добре да взема 185/65/15 за зимата??
Колата е 850 без турбо и е на 15-ки джанти.
Здравей колега. По принцип знаеш, че зимно време и особено в сняг е по-добре да си с по-тесни гуми. Обаче от по-тесните и по-високи гуми страда стабилността :evil: . Зимно време се кара по принцип по-бавно, така че сам трябва да прецениш какви гуми да сложиш. Като гледам последните зими не се задържа много сняг, ама знае ли човек :roll: .
Поздрави и успех с избора Big Grin .
Аз си карам със 195/65/15 и нема никакви грижи, даже ми допада повече, щото колата е по-висока и по-проходима. Разлика в стбилноста не съм забелязал.
Аз повече клоня към 195/60 да си взема,не че карам бързо,но някак ми се виждат 185 мнго тънки за такава голяма кола.
В книжката пише за турбо двигатели зимни 185/65,а за зимни на атмосверните двигатели нищо не пише.
П.П.Наско ти като караш с 195/65 не ти ли опират ??
Не не опират и определено за зимата според мен е по-добре с по-високи гуми. Коловози едно друго, знаеш как е.
п.с. И колата изглежда по-добре, малко като кросоувър Big Grin
Аха еми мерси за бързите отговори :!: Насочвам се към 195/60 или 195/65,което намеря в по-добро състояние Smile
Колеги купих си Toyo Vario-V2 195/60/15 производство 2007г декември месец 5-6мм грайфер(изглеждат доста запазени,за сега ще закърпят положението Big Grin ).Някой случайно да има впечатления от тях ?Най-вече как се държат зимата? :roll:
П.П.Платих ги 110лв мисля,че доста прилична цена :roll: