Волво Клуб - България

Full Version: Метални джани 15 цола
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте Волвари ,
Иде зима ... като всяка година все по едно и също време ;-)
Тъй-като ми казаха че за зимни условия не са практични алуминиеви джанти, се питам
може ли да ми дадете съвет, от къде мога да си закупя метални джанти (нови/стари) 15 цолови със 5 болта за моя Волвак 850 ?
Извинявам се ако има такава тема но търсих и не открих нищо конкретно.
Ще се радвам и ако някой от форума предлага такива железа Smile
И аз така съм чувал :roll: , ама аз си карам с алуминиеви и нямам ядове. Теорията, доколкото знам е, че алуминия се свива от големите студове повече отколкото желязото и лесно можеш да се окажеш със спаднали гуми. На мен такова нещо не ми се е случвало. Също така знам, че желязни джанти се намират по-трудно от алуминиеви. Нека и колегите да си кажат мнението.
Аз дълго време си търсих 15-ка за резервна, размера е 5х108 - грубо защотото това не дава офсет-а и цетрналния отвор. Намерих такава за 30лв. в една морга от пежо 605 но трябваше да и пробия отвор за центриращия шиш. До колкото съм правил справки по руските сайтове 5х108 се монтира и на Лагуна 2 и нататък Еспас както и някаква ГАЗ-ка.