Волво Клуб - България

Full Version: Горд собственик съм на Волво 850
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте,казвам се Павел и преди около 2 месеца станах горд собственик на Волво 850 2.0 126 коня 1995г.
Колата за мен си е уникална и като състояние и като возия,абе с две думи,подписа ми сам по себе си говори!
Колата я взех изцяло под влияние на тъста ми,който е върл фен и собственик на Мерцедес 123 и 124, ми каза ако искаш здрава,комфортна и сигурна кола-вземи си Волво 850,това е един от последните истински автомобили.Та аз реших да го послушам и като се почна едно търсене...но в крайна сметка попаднах на много запазен автомобил.
И тук е мястото да благодаря и да изкажа възхищението си от Георги Терзиев,в продължение на 2 часа диктуваше на тъста ми по телефона какво точно да гледа по ходовата част,работата на двигателя,климатик...Когато я закарах при Жоро в сервиза се оказа,че колата наистина е без забележки,че километрите са й реални,обслужвана е точно както беше написано в сервизната книжка само в сервизите на Волво и ако е рекъл Господ ни очаква дълго "съжителство"!Разбира се веднага я газифицирах с обикновенна газова уредба(не ми се искаше но в тази криза и пробега ми около 2500км.месечно-нямах избор),сега смятам да й сложа ламбда контрол и очаквам съвети къде и колко ще ми стува?Има и други забележки и се надявам с помощта на съфорумците скоро да ги отстраня!
Ето един симптом,дано ми помогнете за диагнозата-при навит докрай волан се чува едно проскърцване като от тампон?Жоро ми каза,че това не е каре,но нямахме време и възможност да установим точната причина,та ако някой е имал същия проблем ще съм му благодарен да сподели!
Предварително Благодаря на всички и ще се радвам да се запознаем на някоя от срещите на клуба.
Честито колега и добре дошъл във форума. Тук има доста колеги с 850 и ще ти помогнат. Успех!!!
Честито колега :!: Пожелавам ти да и се радваш милиони километри и най-важното е да са безаварийни Big Grin !
П.П.За съжаление не мога да ти погна за промлема със скържането :roll:
�Честито Smile
Здравей колега.Първо поздравления за добрия избор който си направил.Сигурен съм че ще останеш доволен от модела,стига да се грижиш добре за него разбира се Smile .По въпроса за газта.Аз карам точно с такава обикновенна уредба надградена с ламбда контрол система Ланди Ренцо.Ядове за сега нямам никакви.Колата върви добре и разхода е поносим.Относно цената на лабда контрола,преди около две години го купих за 400лв.Определено не съжалявам.Ако се постави правилно няма да имаш никакви проблеми.