Волво Клуб - България

Full Version: гуми
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
утре ще слагам зимни гуми.какво ще препоръчате клебер-100лв или корморан-75лв благодаря ви :?:
БОРКА Wrote:утре ще слагам зимни гуми.какво ще препоръчате клебер-100лв или корморан-75лв благодаря ви :?:
размера е 185/65/15
Клебер.
КУПИХ ВРЕДЩАЙН КАЗАХА ЧЕ СА НАЙ ДОБРИТЕ.ЦЕНА-121ЛВ ЗА БРОЙКА
=D> =D> =D> =D> ::beer::
Добър избор. :thumbright:
Зажалост гумите в родната ни България почти нямат нищо с гумите в Европа...ако имаш възможност си вземи от там.Аз лично карам зимата с Goodyear UltraGrip 6(Харошии год Big Grin) за сега с 6,догодина можеби с 7 Smile ).Читави гуми втора употреба на 15-20 хиляди километра на две години махсимум взети директно от EU ти излизат около 10.00EUR бройката.Да ме извинявате ама за 80 кинта се "обувам целия".и като се има впредвид че ги въртя,т.е миналата година 2 и тази 2 (абе тези таз годищните ми излезнаха по скъпичко по 20 ЕUR/бр ,обаче те са като нови най вероятно са карани и под 10 хиляди)....не се хваля само споделям.Но това с гумите е като с маслото и ....жените всеки има своите различни предпочитания и разбирания.
185 ми се виждат малко тесни? Размера за зимни гуми е 195/60/15 и за летни 205/55/15 Разбира се все пак си е по желание на собственика какви гуми ще избере Smile

bonso
по мое мнение пък зимните трябва да са 185/65/15 , а летните 205/55/15 или 195/60/15. Този размер е идеален защото през зимата по ред причини е по добре да имаш по високи и тънки гуми,изобщо не са прекалено тънки разликата е 2см в ширината 1 пазиш джантите 2 по лесно излизаш от дълбок сняг 3 по лесен контрол на заснежени и заледени терени,широките гуми поднасят много по лесно отколкото тесните в зимни условия, а лятото е точно обратното стабилността при по ниските и широки гуми е много по голяма.
Принципно си прав, а и това е въпрос на личен избор.

P.S. Аз карам с размерите, които съм описъл по- горе. Това са и размерите препоръчани от производителя.

Поздрави,
Bonso
Pages: 1 2