Волво Клуб - България

Full Version: пресветваща_червена_лампа_на_таблото?
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здаревейте!
Появи ми се следния проблем: сигналната лампа със стоп на таблото която светва когато дръпна ръчната започна да ми пресветва когато минавам през неравности, гърбици и дупки.Самата ръчна има свободен ход много преди първия зъб и бутона и си стои все навътре.
Волво 440 двигател 1,7 Б18F инжекцион 1989.Някой имал лие такъв проблем?Благодаря предварително!
Провери ли нивото на спирачната течност, колега?
датчика за дръпната ръчна ти е на жилото и ако ти е много хлабаво може от това да е, а самата ръчна по принцип има механизам за самонатягае
И аз съм на мнение че е от нивото на спирачната течност
Въпросната червена сигнална лампа със знак (!) е обща за дръпната ръчна спирачка и за нивото на спирачната течност в съда. Паднало ти е нивото и затова свети. Долеи си течност
Или е ниско нивото на спирачната течност или просто датчика на ръчната, който представлява една пластина, хваната с пластмасови скоби към лоста, се е разхлабила и контактува когато си иска.
Ако нивото на спирачната течност е спаднало, не бързай да доливаш, а първо разбери на какво се дължи това.
Може накладките да са износени или да има теч. Спирачната течност не се изпарява и за да намалее има причина.
При правилно налята спирачна течност (имам пред вид като количество) и липса на течове, тя (течността) е много надежден показател за износване на накладките.
Успех.
Пичове! много благодаря оказа се че няма спирачна течност!За сега не виждам теч ама не сезнае
ще проверя накладките не съм ги пипал 5 години.
Да наистина си виж накладките, защото това може да е индикация не само за теч от системата, но и за свършили накладки.
Ако сега долееш и накладките са ти за смяна, като сложиш новите, буталото в апарата ще върне спирачната течност в казанчето и тогава става интересно....

Имай в предвид, че разяжда боята...

Arrow А като стана въпрос за спирачната течност, помниш ли кога я сменя за последно :?:
Да благодаря!Знам затози проблем аз малко я карам-но най вероятно накладките са за смяна.Трябва и предницата да сменям та се посъбраха разходи-като се затопли ще почана и ще сменя всичко.
Здарвейте колеги, проичетоха за проблема на колегата и искам да питам понеже и на мене ръчката за ръчната има свободен ход ще кажеш че е отпусната до първия зъб , как може да се оправи това? Даже с един пръст мога да я вдигна, до известно разстояние около 1см. Играе в в четирите посоки .. като на ляво и дясно е много слабо. Благодаря
Pages: 1 2