Волво Клуб - България

Full Version: Странно потропване около задна дясна гума
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
При каране на неравен терен и при мокро време се чува доста силно притропване в задната част на колата от дясно. Когато карам по павета си е направи като картечница. Интересното то е, че при сухо време изчезва почти напълно. Smile

Дайте съвет какъв може да е проблема. Предполагам, че е някъде по окачването, но в два различни сервиза ми казват, че всичко по задния мост било о.к... :banghead:

bonso
Bonso Wrote:При каране на неравен терен и при мокро време се чува доста силно притропване в задната част на колата от дясно. Когато карам по павета си е направи като картечница. Интересното то е, че при сухо време изчезва почти напълно. Smile

Дайте съвет какъв може да е проблема. Предполагам, че е някъде по окачването, но в два различни сервиза ми казват, че всичко по задния мост било о.к... :banghead:

bonso
Виж да не е спирачния апарат?
Аз залагам също на спирачки и по специално ръчната,обери си луфтовете,поне при мен мина само с това,таз простотия се прави при лоста под подлакътника.

BOCK GT1

Залагам на горния тампон на задния амортесьор. :wink:
А ако имаш и газова бутилка напречно отзад зад седалката.... жална ти майка. Tongue

За проверка -> някой сяда отзад вляво, пуска дясната част на облегалката на задна седалка и слуша, докато шофьора кара колата по неравен или път с дупки. Чува се ясно отчетливо чукане като на метал в метал. Big Grin
Благодаря за съветите. Ще тествам от какво е проблема и ще пиша.

Поздрави,
bonso
Колега какво стана разбра ли си от какво е потропването ??
не се разбра със сигурност от какво е било,но миналата седмица смених пружини и амортисьори и потропването спря.

поздрави,
bonso
Здрасти,
можеш ли да кажеш какви амортисьори сложи и на каква цена(откъде), че единия отзад ми изпусна и трябва да ги сменям. Предлагат ми Каяба газови от 88-120лв./бр. От Скантех обадиха цена около 140лв.
Аз имах подобно потропване преди време, но тогава тампоните се бяха скъсали и като ги смених шумът изчезна.
Взех ги от Скантех за 35лв./броя.
4 бр. регулиращи се Koni- та за 170 лв на бройка.

Поздрави,
bonso