Волво Клуб - България

Full Version: Помогнете :)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте, напълно съм нов в този форум.Поради ниските цени на автомобилите (заради тази прословута криза) реших да си купя автомобил.. и погледа ми спря на Волво С40..но единствено не мога да разбера кой мотор е за предпочитане (за дизеловите говоря 1.9тд или 2.0тди) .Волвото е от порядъка 2000-2004.Търсих из форума такава или подобна тема но не намерих.. ако някъде сте коментирали този въпрос моля да ми пратите линк.Ако може и още 1 съвет..преди покупката на колата на коя част трябва да отделя повече внимание,смисъл нещо което често се обажда и ремонта му е скъп. МНОГО ще съм благодарен ако ми помогнете. Надявам се,че не дразня модераторите с тази тема, но просто не намерих подобна Sad
Мерси предварително Smile
Здравей, добре дошъл. Виж основното в тази тема, дискутирана наскоро:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=11167" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=29&t=11167</a><!-- l -->
Освен, че едното е комби, другото седан, разлика между v40 и s40 няма Smile Само забележка - за тези години има само 2 дизелови двигателя, слагани на 40-ките - и двата са 1.9 D (common rail turbo diesel), съответно 102 и 115 коня.
iasku Wrote:Здравей, добре дошъл. Виж основното в тази тема, дискутирана наскоро:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=11167" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=29&t=11167</a><!-- l -->
Освен, че едното е комби, другото седан, разлика между v40 и s40 няма Smile Само забележка - за тези години има само 2 дизелови двигателя, слагани на 40-ките - и двата са 1.9 D (common rail turbo diesel), съответно 102 и 115 коня.

Мерси за информацията Smile Smile
Моля Smile иначе за препоръка - по-мощния, ако не ти се свидят няколкото лева разлика в данъка. По-добре върви, не харчи осезателно повече. И се намират доста по-лесно, по-слабия е по-рядък. Иначе - важното е да намериш запазена и здрава кола, другото са подробности Wink
iasku Wrote:Моля Smile иначе за препоръка - по-мощния, ако не ти се свидят няколкото лева разлика в данъка. По-добре върви, не харчи осезателно повече. И се намират доста по-лесно, по-слабия е по-рядък. Иначе - важното е да намериш запазена и здрава кола, другото са подробности Wink
Говориш ми за този 1.9 тд 115 коня след 2000г нали ? А този комонреал проблеми създава ли ?
И двата Common Rail двигателя 102 и 115 к.с. са добри и не създават проблеми.
вземи малко по мощната версия, върви по леко -купето не е много леко, гори малко по малко и винаги може да разчиташ на повечко мощност при 4 човека и климатик оказва влияние да знаеш, данъка е малко повечко но нищо плащаш го веднъж в годината пък и така или иначе си над 100 коня такаче те хваща високия налог. И действай бързо старите дизелджий казват че дизел се купува на студено, и когато избираш колата гледай да я видиш рано сутрин, защото проблемните коли ги палят сутрин преди да са тръгнали клиентите и след това при хората няма проблеми.

успех с покупката