Волво Клуб - България

Full Version: Баса не се чува, когато багажника е затворен
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте!
Значи имам следния проблем!Замених всичките говорители в купето с нови, даже добавих 2 в таблото, до тук всичко ОК!Вързах си усилвателчето и басчето и до тук всичко пак ОК!Но след като пуснах музичката останах "приятно" изненадан от факта, че бас касичката в багажника почти не се чува!Обаче, когато отворя багажника, бас-а става доста добър и се чува доста добре!Когато го затворя баса отново затихва!?Говорителя не е кой знае какво Тъндър 25 см(по-добре от нищо) :oops: , ако не ме лъже паметта, но кутията е хоуммейд и точно тя ме притеснява(не съм правил и дори не знам дали е съобразена с размера на говорителя)!Не е затворена, т.е. има дупка да си дърпа въздух, но на Купето свиреше доста добре!Не ми се вярва, багажника да е чак толкова добре уплътнен, ако изобщо има значение!Ето и 3D какво представлява кутията:

П.П.Някой да има идея, защо аджеба става така?И как мога да го разреша?
П.П.1 Става въпрос за Волво С40 !!!
Пробвай да му обърнеш полярността
Колега мерси за отговора, но не беше това!Погледнах кабелити е всичко си беше ОК!Но забелязах, че буфера е вързан към стерео, закачих го на бридж и има повече бас!Сега ме устройва повече!

П.П.Не разбирам много от музика!Не ми се смейте, ако и така не е правилно! Tongue
Пробвай да обърнеш касата с говорителя, към седалката. В една книжка пишеше, че при седаните е хубаво, говорителя да е обърнат към купето.
Каквото и да правиш винаги при седана суба е по-слаб...Пък и това както го казваш 25см тъндърче работата ще е кофти Sad Полярноста няма значение в случея защото даже и да е обърнат само ще му се обърне фазата на амплитудата...тей де ако преди дадена честотата е на -3 а друга на +5 сега ще се обърнат и тази на -3 ще е на +3 а тази на +5 ще е на -5...Но не е това нека не задълбаваме с глупости...истината е ,че реално седаните са си изолирани и това е Smile
Може да пробваш да си пускаш седалката когато ти се слуша ако имаш възмоност..Или по-силен бас ,но ще дрънкат разни работи да знаеш Smile има и други тънкости ,но ще влезем в филм....
MaxBass Wrote:Каквото и да правиш винаги при седана суба е по-слаб...Пък и това както го казваш 25см тъндърче работата ще е кофти Sad Полярноста няма значение в случея защото даже и да е обърнат само ще му се обърне фазата на амплитудата...тей де ако преди дадена честотата е на -3 а друга на +5 сега ще се обърнат и тази на -3 ще е на +3 а тази на +5 ще е на -5...Но не е това нека не задълбаваме с глупости...истината е ,че реално седаните са си изолирани и това е Smile
Може да пробваш да си пускаш седалката когато ти се слуша ако имаш възмоност..Или по-силен бас ,но ще дрънкат разни работи да знаеш Smile има и други тънкости ,но ще влезем в филм....
Знам, че при седаните багажника е изолиран, но при Волвото е доста добре изолирано!Пък и свързах го на бридж и сега е многоооо по добре, даже мисля че, направо си е супер :lol:

П.П.А това което каза за седалката..... добра идея, но някак си не ми допада идеята.Също така го приемам като майтап от твоя страна, понеже знам, че се занимаваш с кар аудио Tongue и едва ли човек като теб би казал това!

Айде със здраве и безаварийно!
за седалката Wink майтап,майтап...Аз не бих го направил ,но знаеш ли колко много хора наистина го правят Smile
Та такива ти му работи...Един от правилните варианти според мен е на мястото на подлакътника зад него да се направи отвор и бокса да е отзад като баса да гледа към купето и когато подлакътника е свален да си слушаш...Пък и изглежда готино...Лошошо е ,че не всички седалки позволяват такава интервенция...Поне не и много проста...На с40 е малко гадно май май...
MaxBass Wrote:за седалката Wink майтап,майтап...Аз не бих го направил ,но знаеш ли колко много хора наистина го правят Smile
Та такива ти му работи...Един от правилните варианти според мен е на мястото на подлакътника зад него да се направи отвор и бокса да е отзад като баса да гледа към купето и когато подлакътника е свален да си слушаш...Пък и изглежда готино...Лошошо е ,че не всички седалки позволяват такава интервенция...Поне не и много проста...На с40 е малко гадно май май...
Ами да ти кажа честно вече нямам този проблем!Колата я продадох, сега слушам музика на телефона :lol: (майтапя се, но нали знаеш майтап, майтап ама на гол г*з си е чисто е**не).Та вече няма да се притеснявам за баса идващ от багажника, поне не в близкия половин-един месец Cry Пък музичката ми замина с колата.
ами земай в40 Big Grin
Ами, за сега съм се насочил към друга марка.Но нищо не се знае!