Волво Клуб - България

Full Version: common rail 1.9 v40 2002г разход
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте колеги харесал сам си конкретна кола в40 common rail 1.9 v40 2002г 7000лв ама много ме кефи и изкам да си я купя но след сърфирането, за този модел не мойах да си оптговора на няколко въпроса та ще моля за помощ.
1. Колко в крайна сметка харчи този мотор градско и извън градско
2. Кака ви се струва цената, колата е с номера, 1г в българия, застраховки , обслуйена
3. Какви са наи 4есто срещаните проблеми /според моито проучване не открих такива/
4. Според собственика колата е 136коня верно ли е това.
Благодаря предварително
Нека колегите с такъв мотор да кажат за разхода и обслужването. Аз просто исках да ти кажа , че на този модел Волво дизелов двигател над 115 к.с. няма. Единият комън рейл е 102 к.с., а другият е 115 к.с. Или продавача не е наясно или просто те лъже. 136 к.с. е единият от двулитровите бензинови двигатели за този модел, без турбо. Иначе, за разхода на 115 кс от познати знам, че градско им харчи около 6,5-7/100, а извънградско е около 5-5,5/100км
Зависи от карането, моята извън града си ми харчи между 5,8-6,5 с качествено гориво. С по-евтино няма да споменавам цифри. Градското е твърде относително, за да мога да кажа конкретна цифра...

Може да ги има тия коне, само ако някой е препрограмирал еку-то Wink Но тогава може би е повечко юркана. Като я оглеждаш си гледай стандартните неща.
Колеги питам за разхода защото имам приятел с в70 2001 харчи 5/100 и в града чисто градско 7/100 150к.с. 5так
а в40 харчи повече - защо?
Здравей,
1. Грубо разхода е - градско 7л./100км. /разбира се това зависи от града и задръстванията/ - ивънградско 5-6л./100км.
2. За цената не мога да ти кажа нищо, защото всичко зависи най-вече от общото състояние на автомобила, а и цените много варират.
3. Както си забелязал като цяло често срещани проблеми почти няма и то по разбираеми причини. Колата е фаза 2, което означава, че е с новия фейслифт ... кристални фарове и т.н., та тези проблеми вече са поизчистени. Големия разход идва при смяна на съединител!!! Обръщам внимание, защото съединителя издържа макс до 200хил.км. и след това неминуемо се бъркаш в джоба с 1200лв, а тези коли са карани и то не малко.
4. Колегата ти е обяснил ... В40 с такъв двигател 136к.с. дизел няма, освен ако не е чипосван!
Колеги днес карах колата, хареса ми, само едно нещо ми направи лошо впечатление, като я карам е супер стабилна но по паветата волана се клати леко на зиг-заг какжо може да е ако е рейка УЖАССС. /сменял сам на моита кола 800лв/ при в40 как е.
Тъй като днес огледахме и капарирахме такава кола, мога да дам малко отзиви.

1. Извънградско засякохме около 5-5.5/100. За градско още нищо не мога да кажа.
2. Цената ми се струва нормална. Като за обслужена и регистрирана кола, дори изгодна.
3. Тук засега съм пас. Колкото по-малко узная от личен опит, толкова по-добре. :oops:
4. Не е вярно. Вече са ти писали, че дизеловите двигатели са 102 и 115 к.с.

Воланът само по паветата ли се клати? Когато я караш на по-хубав терен, как е.
само по паветата се клати - даже видимо, а по асвалт дори не се хваща.
На колата от вчера воланът е с хидравлика, не се тресеше никъде. Твоята ако може да я види майстор, ще е най-добре. Надявам се да не е нещо сериозно. Съжалявам, че не мога да помогна със съвет.
dango_ Wrote:Здравей,
1. Грубо разхода е - градско 7л./100км. /разбира се това зависи от града и задръстванията/ - ивънградско 5-6л./100км.
2. За цената не мога да ти кажа нищо, защото всичко зависи най-вече от общото състояние на автомобила, а и цените много варират.
3. Както си забелязал като цяло често срещани проблеми почти няма и то по разбираеми причини. Колата е фаза 2, което означава, че е с новия фейслифт ... кристални фарове и т.н., та тези проблеми вече са поизчистени. Големия разход идва при смяна на съединител!!! Обръщам внимание, защото съединителя издържа макс до 200хил.км. и след това неминуемо се бъркаш в джоба с 1200лв, а тези коли са карани и то не малко.
4. Колегата ти е обяснил ... В40 с такъв двигател 136к.с. дизел няма, освен ако не е чипосван!




Колега немога да се саглася с теб че саединителя е 1200 лв. аз сменях и един нов на валео е 450 лв.
Pages: 1 2