Волво Клуб - България

Full Version: Как се сваля казанче за чистачки
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Проблема се знае,не пръска на задното стъкло.Проверих филтърчето но не е запушено,клапан няма сигурно е махнат защото видях само една тръбичка на негово място.Като натисна бутона се чува моторчето че работи.Опитвах с въздух от никъде не издиша вече не знам.Въпраса ми е откъде да стигна до моторчето.Подкалника ли се сваля или отгоре към двигателя? Sad
neycho Wrote:Проблема се знае,не пръска на задното стъкло.Проверих филтърчето но не е запушено,клапан няма сигурно е махнат защото видях само една тръбичка на негово място.Като натисна бутона се чува моторчето че работи.Опитвах с въздух от никъде не издиша вече не знам.Въпраса ми е откъде да стигна до моторчето.Подкалника ли се сваля или отгоре към двигателя? Sad
Здравей!
Понеже моето течеше и трябваше да сменям калник от ПТП ми беше лесно :mrgreen:
Незнам дали може и като легнеш под казанчето :roll:
Аз го свалих като махнах калника.Държи се на 3 бр. болта които се развиват отдолу с "камък" 10 ли беше се махаха. Няма гайки направо развиваш.
Докато го разгарая свалих почти всичко над казанчето Big Grin Big Grin Big Grin
Може моторчето да са му отишли или четки или то да е дало фира щом си проверил филтрите.
Успех!!!

BOCK GT1

Моторчето ти е последната грижа.
Достъп до него има отдолу. То е закачено за казанчето. Две са.
Намира се меджу калник, подкалник и предна броня. Не се изисква сваляне на казанчето :!:

Но проблемът обикновенно е в прегъната водна тръбичка между 5-та врата и десния заден калник в областа на тавана.
Другото място е самата пръскалка - запушва се яко, когато не се ползва редовно и се слага миещ препарат в казанчето. Сваля се изпод кората на 5-тата врата.
Успех. Smile
Да и аз така мислех но като извадя филтърчето маркуча остава прекъснат ,тоест до наго не идва течност което ме кара да мисля че проблема е някъде напред.