Волво Клуб - България

Full Version: Кормилна рейка
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Имам чувството че този форум се е превълнал в "мрънкалник" Big Grin Да взема да помрънкам и аз.От около две седмици наблюдавам омасляване на семеринга на кормилната рейка там където влиза оста от кормилото.Днес като почистих годостите от зимата се оказа че не само омаслява ,ами направо си "сълзи".След като споделих с колегите от офиса бях "стрестнат" от едни "цифри" за рециклиране,монтаж,демонтаж и т.н.
Ако е удобно бихте ли дали и вашето мнение.Има ли възможност само за смяна на семеринга и съответно как става.Ако някой има Vadis моля да ми "копнете" картинка на рейката.Според мен демонтажа не е голяма философия..малко неудобно ,но мисля че ще се справя.
Благодаря предварително.

BOCK GT1

Ето я схемата от Вадис-а.
Но по отношение на ремонта на цялата рейка, пак във Вадис-а има 47!!! снимки и схеми... :?
Качвам само 2 от тях - надявам се това да са необходимите.
Много благодаря!Точно това ми трябваше да вида.Да се надявам че няма да се наложи да слагам "ремонтен комплект" а ще стане с това от каталога(за семеринга).В "руският" сайт има много добро описание за монтаж /демонтаж.Пробягват ми идей да проверя в сервиза на окръжна болница(при Жан,дето рециклира детайли от ходовата част) колко ще ми "оферират" .