Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с климатика??
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Колеги появи се един проблем с климатика.Днес го пуснах и си работи за една-две минути стана чак студено в колата,но постоянно включва и изключва (включване и изкличване в разтояние на около 15-20 секунди).Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем нека да сподели какво може да е и евентуално колко му е излезна ремонта,че ме е страх да не го разваля съвсем така :roll: .
П.П.Търсих такава тема с търсачката,но нищо не намерих.Ако има такава дайте линк да видим какво ме очаква пак :?
raceteam Wrote:Колеги появи се един проблем с климатика.Днес го пуснах и си работи за една-две минути стана чак студено в колата,но постоянно включва и изключва (включване и изкличване в разтояние на около 15-20 секунди).Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем нека да сподели какво може да е и евентуално колко му е излезна ремонта,че ме е страх да не го разваля съвсем така :roll: .
П.П.Търсих такава тема с търсачката,но нищо не намерих.Ако има такава дайте линк да видим какво ме очаква пак :?
Първо провери дали фреона е достатъчно, ако не е от това е възможно еллектромагнитния съединител на компресора да се е скапал или сигнала който идва от управлението на климата да не е достатъчен в следствие на увеличено съпротивление на слаботоковите елементи по платката.
ico850 Wrote:
raceteam Wrote:Колеги появи се един проблем с климатика.Днес го пуснах и си работи за една-две минути стана чак студено в колата,но постоянно включва и изключва (включване и изкличване в разтояние на около 15-20 секунди).Някой ако се е сблъсквал с такъв проблем нека да сподели какво може да е и евентуално колко му е излезна ремонта,че ме е страх да не го разваля съвсем така :roll: .
П.П.Търсих такава тема с търсачката,но нищо не намерих.Ако има такава дайте линк да видим какво ме очаква пак :?
Първо провери дали фреона е достатъчно, ако не е от това е възможно еллектромагнитния съединител на компресора да се е скапал или сигнала който идва от управлението на климата да не е достатъчен в следствие на увеличено съпротивление на слаботоковите елементи по платката.
Мерси за инфото колега.Някой да препоръча добър сервиз в София за кломатици ??
Има теми за климатици мисля в сервизи.Ако се наложи допълване с фреон имай в предвид да имаш 100 лв в теб.При мен на В70 доляха доста от 750мл капацитет аз имах 280мл и излезе 70 лв примерно- 10 лв клубна отстъпка.
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=4614" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=21&t=4614</a><!-- l -->
Това е твоя човек!
Имах подобен проблем. При мене се оказа, че трябва да се допълни фреон.
Колеги някой може ли да ми изкара от Вадиса или да каже къде се намира винтила за високото налягане,че намерихме за ниското,но за високото го няма Big Grin .Мерси предварително :wink:
Само с един вентил е !!! незнам кой е .Наскоро допълвах и аз и момчето от сервиза и на него му стана интересно.
n_markov Wrote:Само с един вентил е !!! незнам кой е .Наскоро допълвах и аз и момчето от сервиза и на него му стана интересно.
Абе и аз така разбрах ама сега е въпросът как да се напълни : Big Grin
Има много места за пълнене.Аз лично ходих в "циганската махала" до летището ,там ми беше наи-близо сервиза се намира точно на пътя(Южна тангента).Доволен съм.
Pages: 1 2