Волво Клуб - България

Full Version: Реле клаксон 460
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Някой може ли да ми каже, клаксона на 460-та има ли реле или директно е свързан към бибитката.Мойте бибитки отдавна не свирят и бях сложил едни боклуци уж на БОШ, който почти не се чуваха . Вчера си намерих едни ХЕЛЛА стари от някаква кола, който могат да ти приглушат ушите.Да ама не когато са двете не свирят, а когато откача едната другата свири.Това ми се случвало и при старите , но рядко .Въпроса ми е да ли не им идва слаб тока , да ги свържа през реле направо за акумолатора , но ако си имат реле губи се смисала на моя замисъл.

По принцип колите с такива тромби си имат релета.

П.П Гора джаджите(пластинки,чопчета и тн.) по волана ми правеха мизерий , но ги оправих отдавна .Когато дам клаксон и не просвирват се чуват как бръмкат.
Big Grin Мерси все пак!
lambi293 Wrote:Big Grin Мерси все пак!

каква ти беше колата и с каква електроника-на бош или?
Андро то колата я пише в подписа ми , но проблема отдавна е решен, сега свири та се къса.Сложих реле и няма проблем засега, явно през волана се губи някой друг волт.Благодаря , че все някой се пойнтерисува. Темата е за ключ.
lambi293 Wrote:Андро то колата я пише в подписа ми , но проблема отдавна е решен, сега свири та се къса.Сложих реле и няма проблем засега, явно през волана се губи някой друг волт.Благодаря , че все някой се пойнтерисува. Темата е за ключ.

попитах за електрониката за да ти изпратя схема...но щом си се справил..Ок
terorist Wrote:
lambi293 Wrote:Андро то колата я пише в подписа ми , но проблема отдавна е решен, сега свири та се къса.Сложих реле и няма проблем засега, явно през волана се губи някой друг волт.Благодаря , че все някой се пойнтерисува. Темата е за ключ.

попитах за електрониката за да ти изпратя схема...но щом си се справил..Ок
Кога ще се видим, мина една година и кусур.Ако не ти се идва към Русе , другия месец на срещата мислим да прескочим до Търново да се разходим ПОМИСЛИ си.Малко СПАМ.
ако може да попитам къде е това реле.Изчезна ми клаксона,не стига + до волана
bonyo Wrote:ако може да попитам къде е това реле.Изчезна ми клаксона,не стига + до волана
Минус требе да е на волана,не дири плюс тама. :wink:
от ел.схемата гледам че е точно +.От бушона кабела отива на волана