Волво Клуб - България

Full Version: проблем с агренажния ремък на V-40 ТD
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги,
Имам В-40 с дизелов двигател на Рено и от няколко дни ми просвирва ремъка. Оказа се, че шайбата /ролката/ на водната помпа е износена и се нуждае от смяна, в противен случай има опасност да ми изхвърли ремъка по време на движение..и тогава лошо. Някой има ли идея от къде да си купя такава и дали да е пластмасова или метална? Благодаря!
Сигурен ли си , че е ангренажния ремък? На мен също ми свиреше ремък като взех колата. Оказа се разбита демпферна шайба на коляновия вал. Това е шайбата , която се вижда отстрани на двигателя и върху нея върви пистовия ремък, задвижващ динамото, помпата на хидравликата и климатика. Водната помпа се задвижва точно от този ремък. На мен ми просвирваше, докато двигателят не загрее. И така , докато един ден при палене и опит за потегляне установих, че кормилото много трудно се върти. Слязох, отворих капака и видях въпросната шайба разглобена на две, а ремъка на земята под двигателя. Шайбата е съставена от две части с гума между тях. Обира вибрациите от двигателя. Гумата с времето се спича и започва да приплъзва върху шайбата. Докато съвсем не се износи и не изхвърли като при мен външната гривна на шайбата, заедно с пистовия ремък.
Въпросната шайба се намира на всеки магазин за авточасти. На мен ми струваше 110 лева. Не е дефицитна. Все пак е за двигател на Рено, който се монтира на доста модели коли Smile
За Пловдив не знам, но по принцип би трябвало да става от Рено. Зависи и от конкретния двигател, има няколко дизела на S/V40.

И аз така палех с подсвирване, оказа се при аксесоарния, но последствията бяха доста по-сериозни :?
Верно, че не е агренажния а пистовия ремък. Утре отивам на майстор и ще видим какво ще стане. Благодаря ви за отзивчивостта. Smile
Готово, оправих се. Майстора ми сложи метална шайба и ми взе общо 50 лева /не знам дали е добре/. Старата ролка на водната помпа е пластмасова и си е направила легло в което влиза и излиза ремъка, износила се е. Сега няма никакво свирене и специалистите казват, че вече няма да имам подобен проблем проблем. Big Grin