Волво Клуб - България

Full Version: Нов собственик на 850
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3
Здравейте!
От скоро съм горд собственик на първата си кола - Volvo 850 GLE комби 10v 2.0L 1995 125hp на около 180 000
В талона пише само 850, без GLE-то, но на 5тата врата си е отбелязано Smile Има си предни ел стъкла, дясно ел огледало, ABS и т.н.
Регистрирах се тук, а обмислям и членство в клуба... Че карти с отстъпки, отстъпки в сервизи, че и членска карта... какво по-готино! Smile
Както вие се изразявате... "детски болести" не липсват, но малко по малко ги отстраняваме или поне разбирам на какво се дължат, не без помощта на вас, колеги, разбира се.
Днес, например видях, че пукането при навит до край наляво волан е от това, че гумата опира и ще се преживява Smile ...
И моят танк има проблема с давенето/заглъхване при ускорение и ниски обороти когато е загрял, но ще го видим дали ще се оправи след смяна на свещи и кабели (на горчиво-висока цена, но какво да се прави).
Също така и климатика е(ако има де :Р ) е единствено парно, но ще намина през някой сервиз (вероятно този в Княжево) да го погледне майстор.
Разочарован останах след като разбрах, че алуминиевите ми джанти, ресто от Сааб-а който имах, са с 1 дупка по-малко...
Като цяло за 250те километра градско съм доста доволен, като изключим разхода, но той не ме изненадва.
Това е за сега :roll:
Честито колега за придобивката - Много безаварийни километри и ще се радвам да станеш един от нас. Smile
BFal Wrote:ъщо така и климатика е(ако има де :Р )
Има!
Колегата е прав!До сега не съм виждал 850 без климатик :roll:
raceteam Wrote:Колегата е прав!До сега не съм виждал 850 без климатик :roll:

има има
Благодаря за welcome-а. Изчетох всичко интересно от 6те страници топици и се пообразовах(поне малко) за синусите и алергиите на колата, но на второ четене ще има какво да ми хваща окото със сигурност!
За климатика - ще разбера, но пък си имам вградено детско столче! Голяма изненада беше за племенника, която ми спестява главоболия с Органите или пък с мъкнене и размяна на столче! Tongue
BFal Wrote:Днес видях колата ми натоварена на камион на СБА... отивайки към майстора на климатици да си направя хладно, взе че ми потъна съединителя и си попротекох насред улицата... закарахме я до сервиза... утре ще видим колко ще ми излезе случката...

най-интересното (от днес съм суеверен)... случката стана точно на 156 666 километра според километража...
такива ми ти работи Smile няма и 300 километра изминати от както я взех "след ремонт, поддържана и карана добре".

а, да... абонрах се и за услугите на СБА покрай другото Smile


Абонамента ми струваше 50 лева и не ми взеха пари за самия первоз.
След 2 дни в сервиз се оказа, че не е помпа, както мислехме първоначално, а се пръснал се маркуч между двете помпи. Сменихме го, а покрай него и свещите. Сега си върви добре. За сега не се проявява, явно разпространения проблем, с хъркане(придърпване) при загрял мотор и ниски обороти.
Колега то всичко хубаво ама дано само не си сложил свещи Бош Big Grin .На нашите коли само NJK :wink: .Аз вече си патих от свещите на Бош,а и доста други колеги :roll:
raceteam Wrote:Колега то всичко хубаво ама дано само не си сложил свещи Бош Big Grin .На нашите коли само NJK :wink: .Аз вече си патих от свещите на Бош,а и доста други колеги :roll:
А сега, хубава работа... :oops: какъв е проблема?
Еми моите изкарах точно 3000 км и колата започна да прекъсва Big Grin
Pages: 1 2 3