Волво Клуб - България

Full Version: дизел 2.5 TDI или D5
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте колеги
Търсих във форума но освен една статия за новото D5 не открих това което ме интересува.
от около 3 години карам Волво V 70 2.5 TDI, 1999г. но мисля да го сменя с новата версия, която е от 2000г. Виждам че с новото купе има възможност да се вземе с двигател 2.5 TDI или 2.4 D5. Аз съм доволен от моят двигател и затова искам мнението на хора от форума, дали новият двигател е по добър или да си търся старият TDI, който зная че е на ауди. Всъщност причината за подмяната е, че искам новата кола да е с климатроник а не с климатик, както и по-добрата визия. Освен това ми се струват полезни екстрите като автопилот и други подобни. Дайте мнение, дали наистина новият двигател е по-добър, и като цяло за тази по-нова модификация. Благодара ви предварително
Колеги, никой ли не е карал и двата мотора, дайте сравнение. Ако няма такъв, нека всеки напише мнение за двигателя който ползва D5 или TDI 2.5. Доволни ли сте, шумен ли е, издръжлив ли е, поврежда ли се често. Така ще можем да бъдем полезни и на останалите колеги при изборът им на автомобил. Хубаво ще е ако дадете и още инфо, като цяло за колата, удобства, возия, комфорт, разход на гориво.
нека да кажа за моето В-70, ТДИ 2.5
плюсове
- държи се добре на пътя, стабилна е и като за такава голяма кола е доста маневрена
- голям багажник, в който може да се товарят обемисти багажи
- сравнително обезшумено купе
- задоволителен разхад на гориво 6/100 за извънградско
- добра видимост при каране на заден ход
- широко и просторно купе
- за 3 години нищо не се е повредило, сменял съм само, накладки, масла и филтри и крушки
- удобни и комфортни седалки. След дълъг път при други коли ме боли кръст. При моята не, дори при 500км.
- много добър саунд от уредбата и колоните
недостатъци
- климатика духа много силно и ми се налага ту да го спирам, ту да го пускам, което не е комфортно
- пътувам на дълги разстояния и липсата на автопилот при моя модел е минус
- в последно време започна да пуши с бял пушек при запалване, но изчезва като загрее.
Абе много ни е смотана търсачката, голямо търсене за такава тема, ама тц. Трябваше гугъл да ми я намира тук. Пфуу.
Както и да е, да действам по темата, на колегата дето е създал темата никой не му е отговотил, ама ще питам и аз. Бях решил твърдо ако взимам дизел, да е д5, ама сега гледах едно в70, ама много добро за парите които иска човека, само че е 2000г. с 2.5 тди мотора. И почнах да се замислям какви са толкова много плюсовете на д5 пред тди-то. Значи това което аз знам като + на тди пред д5, е, че не е толкова капризен, както на нафта, така и на филтри и прочие. Сега за динамиката д5 е ясно, че е по добра-по добра е, но ... не знам. Моля за мнения и съвети.
Ааа, пък и ако прикапва по малко нафта на далавера, на д5, ще ме е страх да я сипвам, докато както казва един приател, тди-то е идиото усточив мотор и върви и на ракия Smile
Ихаа колко много отговори са се събрали. Ама то явно няма много колеги с въпросните двигатели :roll: