Волво Клуб - България

Full Version: Дайте мнения моля
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Здравейте пичове.
Имам въпрос до скоро карах 460 1.9 тди естественно с рено мотор е моторат си е здрав, кутията не...
Но това е друг въпрос. Изкам да попитам мисля да премина на осмица и изкам да имам инфо за няколко въпроса.
Първо разход на гориво градско и извън градско(става въпрос за дволитров двадесет клапанов мотор).
Консумативи (ролки и ремъци).
И като цяло надежност.
И не на последно дали има нещо френско в него ....
Благодаря предварително.
А отностно разхода някой ще каже зависи как я караш е да кажем в най-лошият вариант до долу просто ориентировачно
Има доста изписано по въпросите ти. Big Grin В съкратен вариант аз имам такава 850(и се продава Big Grin ).При условие че тази ми е втора прави си сметката.Аз лично съм доволен,До колкото съм запознат няма нищо френско.На мен лично ремъци и ролки ми излезнаха около 400-500лв с труд(това беше 2007г).Разхода при мен е 10 л./100км извънградско смесено с разумна скорост (130-140 на магистрала и 90-100 на първокласен) ,градско(софийско) лятото около 16/100 зимата около14/100 .Това са данни за газ,на бензин полужението е 2 литра на долу.Сега като пиша тези данни се сещам да ви споделя че разхода на 850-та ми е като малолитражка сравнение с разхода на джипката дето взех (под 20 газ градско немога да падна Big Grin ).
Благодаря ти за отговора.
И аз изчетох писанките по сходни смоят въпрос и си извадих изводи.
Колега ето тук може видиш как вървят цените и на някои части (включително и ремъци и ролки) http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...f=6&t=9144