Волво Клуб - България

Full Version: Нов фен с въпрос
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте Волво-джии. Първо искам да се извиня ако съм пуснал темата на погрешното място, но съм още нов и трудно се ориентирам.
Имам въпрос към Вас, знаещите, пробвалите, патилите и тн.
Решил съм да мина от Вашия отбор. Колебая се между няколко модела и реших да попитам професионалисти на какво да заложа. Моделите, между които се колебая са: 850, S70/V 70 и S40/V 40. Колебая се и за двигателите(дизел, бензин, кубатура, мощност и тн.). Какво ще ми препоръчате и защо? Благодаря предварително!
Зависи за какво ти трябва колата. По принцип по-голямата кола предлага по-големи възможности. 850 или V 70 2.5 TDI е едно добро предложение за голяма, мощна и сравнително икономична кола . Мотора е здрав, надежден и харчи около 9.0-9.5 градско , а извънградско средно около 6-7 литра. Наслука !
Благодаря ти за препоръката mevdo.
Някой с впечатления и отзиви за S40/V40.
А на въпроса за какво ми трябва колата. За най-обикновени цели. Возене, каране до работа и обратно, до морето и обратно и разни други екскурзиики. Но предимно за градско.
troy Wrote:Някой с впечатления и отзиви за S40/V40.
Чисто мое мнение, не се занимавай с глупости! Ще ти харчи едно кило по-малко, а разликата в комфорта е голяма!
troy Wrote:Някой с впечатления и отзиви за S40/V40.
Чисто мое мнение, не се занимавай с глупости! Ще ти харчи едно кило по-малко, а разликата в комфорта е голяма!
NASKO1973 Wrote:
troy Wrote:Някой с впечатления и отзиви за S40/V40.
Чисто мое мнение, не се занимавай с глупости! Ще ти харчи едно кило по-малко, а разликата в комфорта е голяма!
Колега S/V40 е по-ниския клас,а 850, S/V70 по-високия клас.На мен лично в на брат ми В40-ката ми е тясно и ми вози малко твърдо,но пък за сметка на това е по-пъргава от моята 850-ка.Като разход харчат горе долу еднакво (само,че на брат ми му идва малко по-евтино,че е с газов инжекцион,но това е друга тема! Big Grin ).Аз лично бих избрал V70,защото са малко по-нови и може би малко по-лесно ще намериш читава от колкото 850-ката.Иначе 850 и S/V70 са с едни и същи купета,а разликата е в новата решетка и фарове и по-съвременния салон!Аз лично от моята 850-ка съм много доволен,макар,че в началото имах доста проблеми докато я закрепя,но така си избрах :wink: .V40-ка също е много здрава и почти нищо не сме правили по нея вече 3-та година,но пък тя беше много запазена :wink: .Така,че и трите варианта са добри.Вече въпросът е какво искаш ти коляма и удобна кола или по-малка и по-практична :wink:
И според мен колебанията са излишни, стига да имаш възможност ... V70 2,5 дизел е колата.
Определено предпочитам по-голямото и по-комфортното.
Иначе дотук имаме 2 похвали за дизела. Ами бензина? На газ или на метан определено ще е по-евтино, но дали е читъв двигателя (най-много ме интересува 2.0 10V 126к.с.) че по-мощните ще ми дойдат в повече. Особено турбинирания. Не че няма да се кефя на турбината, но се опитвам да намеря максимална синхронизация между мощност и разход, както всички тук предполагам.
Определено предпочитам по-голямото и по-комфортното.
Иначе дотук имаме 2 похвали за дизела. Ами бензина? На газ или на метан определено ще е по-евтино, но дали е читъв двигателя (най-много ме интересува 2.0 10V 126к.с.) че по-мощните ще ми дойдат в повече. Особено турбинирания. Не че няма да се кефя на турбината, но се опитвам да намеря максимална синхронизация между мощност и разход, както всички тук предполагам.
Сегааа - моята 850-ка е с такъв мотор(2000/10 кл/126коня). Сложих и метан на 2-рата сдмица след като я купих.Разходът ми се стори доста висок (честно не съм го засичал точно). Този мотор е без дебитомер и е по подходящ за обикновенно газово тъй като при евентуална детонация (което не е изключено) се разделяш с около 300 лв за нов дебитомер при 20 клапановия мотор който е малко по мощния-144 коня
На 10 клапановия това купе му идва малко тежичко и колата се държи малко мудно. Особенно се усеща на баир и с пълна кола.
Хубавото е че на метан колата харчи около 10 лв за 100км градко 10 лв за 120км извънградско. лично аз ти препоръчвам дизеловия турбиниран мотор който е на Ауди. НО внимавай много в избора на читав такъв.
Успех Smile
Pages: 1 2