Волво Клуб - България

Full Version: Светна ми една лампа SRS
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Колеги помагайте ако можете. Светна ми една лампа SRS на VOLVO 460 горе в ляво на таблото. Как мога да изчистя грешката. С откачване на акумолатора не става. Благодаря предварително.
Лампите не са за гасене, а грешките за триене, просто ей така - за да ни дразнят, а за да ни символизират за наличието на някакъв проблем, колкото и да не ни се иска... Кога светна, на сервиз ли ходи някъде, гуми ли сменя, накладки, сп. течност, .... няма да гадая - сам си кажи. Грешката как се гаси - ако имаш модул за самодиагностика поразрови се тук има тема как точно се прави това. А ако не знаеш имаш ли нямаш ли - това е една черна кутийка с кабелче до кутията на въздушния ти филтър, Към нея отиват няколко кабелчета, няма да споменавам бройка защото варират според това с какво е оборудвам автомобила ти. Но не трий грешка преди да си я прочел и да си се убедил че всичко е наред! То иначе хората нямаше да слагат бушони по ел. таблата ... като даде на късо сменяш бушона, но ако още си е окъсено си подготви един кашон с бушони ... така и с колите ....
Благодаря ти колега че се опитваш да помогнеш. Ето ти повече информация по случая.Първо имам такъв модул за
самодиагностика до филтъра но дали нещо не спазвам последователността на работа та не се получава незнам.А иначе как дойде проблема зад жабката има две релета стори ми се хлабава обувката на едното и реших да го откача за да я стегна, при слагането понеже са много близко крачетата допрях за момент двете и това е .Няма изгорели бушони . Иначе колата си върви нормално само дето светна тази лампа SRS. :oops:
Здравейте, за да не пускам нова тема и да флуда форума ще постна тук понеже и на мене ми светна една лампа и не иска да изгасне. Значи става въпрос за лампичката за нивото на течността на чистачките. Първият път щом присветна си казах, трябва да й налея течност, но покарах така малко дълго време и тя си светваше често. Оня ден напълних казанчето което си беше наистина празно, но лампичката остана да свети и си присвятква?! Лампичката свети когато подам газ, колата се ускорява, на празен ход не свети като й подам газ. По неравен терен пак присветва. А казанчето е пълно. Къде да търся проблема? Дали датчика нещо е зацапан или вътре поплавъка е натрупал мръсотии / а има ли поплавък ? / Или да изкарам датчика някак си и да го зачистя? Благодаря Ви предварително!
Здравейте, за да не пускам нова тема и да флуда форума ще постна тук понеже и на мене ми светна една лампа и не иска да изгасне. Значи става въпрос за лампичката за нивото на течността на чистачките. Първият път щом присветна си казах, трябва да й налея течност, но покарах така малко дълго време и тя си светваше често. Оня ден напълних казанчето което си беше наистина празно, но лампичката остана да свети и си присвятква?! Лампичката свети когато подам газ, колата се ускорява, на празен ход не свети като й подам газ. По неравен терен пак присветва. А казанчето е пълно. Къде да търся проблема? Дали датчика нещо е зацапан или вътре поплавъка е натрупал мръсотии / а има ли поплавък ? / Или да изкарам датчика някак си и да го зачистя? Благодаря Ви предварително!
Еми започваш отзад напред и от по-лесното към по-трудното. Провери първо кабелчето да не му се е разхлабила клемата към датчкика, после самия датчик може да го "прослушаш" с мултицета и така - назад докато стигнеш до лампата. Предполагам, че ще е лош контакт, но докато не се провери не може да се знае със сигурност.
УСПЕХ
Здравейте, колеги. Благодаря ти yuckuJackD. Така, сега това което ще Ви разкажа, може да Ви се стори смешно, но на мене ми изкара нервите и напълно си загубих акъла. Преди да почне да присветва лампичката имах проблеми с приятелката ми. Когато почна да си свети настоятелно, проблемите ни се задълбочиха и си лазихме по нервите един друг. В деня в който реших да налея течност се разделихме и си казахме край. Бях толкова бесен, че вместо в казанчето на течността за чистачките, налях разредителя в казанчето за охлаждащата течност на двигателя, дали съм сложил и 0,5л. Естествено лампичката продължи да си свети и започнах да проклинам всичко до което тя се беше докосвала както и късмета си. Днеска реших да извадя датчика и да го зачистя, като видях кой датчик се опитвам да сваля, този на охлаждащата течност, .... Отворих капачето, на течността за чистачките, налях разредителя и о чудо, лампичката спря да свети. Напълних я догоре, ама и да прелее даже. Ей до такова състояние ме докара приятелката ми... бившата. Cry
... и сега търся маркуч, че се спука този дето излиза от водната помпа, и изтече всичко което имаше ... :?
Сваляш го и с него отиваш по магазините. За твоя град не знам къде точно има такива, но се продават всякакви кривки, чупки и преходни от Фи еди-колко си, към Фи едиколко си. Абе с две думи: сепи, лепи, вулканизира Smile така, че да запазиш конфигурацията, ама с някоя друга надка с тръбичка вътре и скобички отвън.
Вариант 2: търсиш по магазините точно такъв - скъпичко ще ти излезе
Вариант 3: Търсиш по моргите същия - там обаче не се знае дали няма да се спука след 1-2 седмици и той ...
УСПЕХ
Благодаря yuckuJackD, точно на това се спрях със снадки да го направя, че никъде го няма такъв крив Big Grin . В "Аутоплюс" и "Косер" и на още няколко места питах, ама ми казаха че нямат такова нещо. По моргите не съм питал, обяснимо защо... Затова ще го направя с преходник. Малко играчка ще си е.