Волво Клуб - България

Full Version: Малко съветче за един евентуален бъдеш колега :)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Привет на всички Smile Май дойде и моето време да подкарам шведската машина !!!Спрял съм се на S40 или V40 (нямам почти никакви претенций кое от двете) но дилемата ми е м/у 3 двигателя 2.0 16V (140 Hp) ; 2.0 T (160 Hp) или 1.9 T4 (200 Hp) като по-скоро клоня към последните две :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: тааа.. бихте ли ме посъветвали към кое би било най-разумно да се ориентирам , като чудно ми е разликата в разхода на моделите с турбините дали е мн. голяма или е по-скоро почти еднаква.Просто турбинката си ме влече още от годинките когато като бях по-малък бащата караше 440 1.7Т с турбина от 460 пък и ограничителя нещо се беше прецакал и спомените са ми мн. силни от тогава :thumbleft: .....Ще ви бъде мн. благодарен ако споделите малко наблюдения по моята дилемка като не бих ви отказал ако споделите и недостатъците било то в модела, двигателя или от какво най-вече да се пазя !
Някой да знае нещо по този въпрос http://www.cars.bg/u181560 за повечето др. неща прочетох из форума съжалявам , че спамнах с поредната подобна тема.Въпреки това ми остана чуденето дали тези 200 кончета няма да ми дойде в доста имам предвид като разход... то е ясно че няма да ДУШИ , но ако някой с такова има тук би ли споделил как е при него ... виждам че отдолу се подава италианската регистрация.. но все пак дали някой го е поглеждал?
Питай в раздела за "Малко по- новите S V и Cxx серии" Там по може някой да отговори. От мене ще ти кажа, че колата ХИЧ не е икономична независимо 'кво ти говорят от автокъщата. Очаквай разход около 17 градско, на дълго не знам дали под 12 ще я свалиш. Не говоря ако караш като баба, а нормално между 110 и 130.
Колега ас карам същото но 160те магарета и доста сам доволен и като здравина на моето каране(при положение че ми е тежак десния крак).Като расход на гориво градско макс 15 с климатроника лятото а извън градско може и на някои хора да им се стори малко невероятно но на ръчка над 150 км/ч ми е давало 8+климатроник.А колегата както казва (бабешко каране)110 120 мойе и под 7 да ти падне Smile
Бабешко каране е до 90- максимум. А това дето със 150+климатроник и ръчкане е дал 8/100 наистина е странно. Ако го засичаш по борд компютъра може, но от гърловина до гърловина реалността е друга.
Пълно-празно-пълно
Ми...браво, радвай се. При мен с дизеларката ми е такъв разхода с тази скорост.
The_St Wrote:Питай в раздела за "Малко по- новите S V и Cxx серии" Там по може някой да отговори. От мене ще ти кажа, че колата ХИЧ не е икономична независимо 'кво ти говорят от автокъщата. Очаквай разход около 17 градско, на дълго не знам дали под 12 ще я свалиш. Не говоря ако караш като баба, а нормално между 110 и 130.

За градско може да очаква и постижения от сорта 20км с 10л бензин... Е вярно, че това го постигнах в центъра на София в едни огромни задръствания като се караше предимно на 1-ва с незнам си колко тръгвания и спирания...

А сега сериозно аз съм с S80 с 2.0Т 163hp. Нормалното ми градско каране(като заобикалям старателно местата с големи задръствания) е 12/100. Извън градско е около 7-8/100 :wink: .
Tisho Wrote:
The_St Wrote:Питай в раздела за "Малко по- новите S V и Cxx серии" Там по може някой да отговори. От мене ще ти кажа, че колата ХИЧ не е икономична независимо 'кво ти говорят от автокъщата. Очаквай разход около 17 градско, на дълго не знам дали под 12 ще я свалиш. Не говоря ако караш като баба, а нормално между 110 и 130.

За градско може да очаква и постижения от сорта 20км с 10л бензин... Е вярно, че това го постигнах в центъра на София в едни огромни задръствания като се караше предимно на 1-ва с незнам си колко тръгвания и спирания...

А сега сериозно аз съм с S80 с 2.0Т 163hp. Нормалното ми градско каране(като заобикалям старателно местата с големи задръствания) е 12/100. Извън градско е около 7-8/100 :wink: .
тишо ас обаче ще те бия по расдход с 10 литра 3 километра със счупен кулер дали е добре :minigun: :minigun: :minigun: :minigun: :minigun: :tfrag: :tfrag: :tfrag: :tfrag: :tfrag: :gib: :gib: :gib: :gib: :gib: :gib: :chain: :chain: :chain: :chain: :chain: Confusednipe: Confusednipe: Confusednipe: Confusednipe: :trans: :trans: :trans: Confusednipe: Confusednipe: Confusednipe:
мерси много пичове .. аз разгледах доста голяма част от коментарите и вече придобих доста голяма представа мерси все пак ... пък аз се надявам в скоро време да изкочи едно добро 2.0Т и да му се скачам , пък да се надяваме че при кротко каране ще ме вози с към 12-13килца тунджа градско.
Pages: 1 2