Волво Клуб - България

Full Version: въпрос за врати
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
здравейте колеги Smile наред с разните проблеми от даден момент насам имам и с вратите, та един по един се опитвам да ги отстранявам малко по малко. дойде ред и на вратите понеже се надявам сам да се справя Smile проблемът е следния, и двете задни врати доста трудно се отварят особено едната вече съвсем зле стана, че и отвътре е зор да се отвори, а и поскърцват при отваряне Sad да ме посъветвате с какви препарати и каде да ги използвам точно, кората имам идея как се сваля но оттам нататък не ми е много ясно Smile и вторят проблем е като вали по продължително и не иска да се отключи с дистанционното, а само с ключа (централното работи като отключа с ключа) с заключването няма проблем и от дистанционното си работи, та предполагам че влиза вода от някъде и пречи , отворен съм за предложения каде точно отива, за да пречи на отключването .
предварително благодаря Smile и надявам се да не отегчажам с тоя дълъг текст
п.с. колата е 460 '94 отзад не са ел стъкла, само отпред
ВД 40 ми реши проблема моментално. Ефекта е траен.
здрасти, и аз си поиграх ,разглоубих ги вратитеи ги пръсках и аз с един спрей подобен на ВД40 (в гаража го намерих АВ80) и се поуправиха, въпреки че апаратите на задните трудно се стига и пръсках на око навсякъде но се поуправиха нещата Smile а колкото до другия проблем с отключването видях, че на машинката на шофьорската врата се е скъсало едно гофрирано мъркуче което пази от мизерии разни и явно оттам става проблема като е гадно времето да не отключва и се чудя как да го побългаря, че надали ще намеря ново. ще кача снимка да онагледя обяснението Smile
ето я снимката, предполагам това е проблема при гадно и дъждовно време да не се отключва с дистанционното , а само с ключа Sad въпросът е че нямам идея за решението