Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с палене. Решен: стартера е!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
имам голям проблем колата неще да пали пъхам ключа давам на контакт светват ми лампите но без лампата на маслото като завартя да запаля се чува само едно цъкане от релета и нищо друго. помагай те предварително благодаря
приятелю !над краката (стъпалата) на пасажера има 3 релета размени местата им и пробвай !Ако пак не ще направи следното
махни задната седалка ,махни пласмасата (овал) ,ще видиш букса с 4 кабела ,извадия !сложи двата кабела на мултицед (за предпочитане цифров ,защото отчита напрежението на (-) ) там където са двата по-дебели кабела (това е захранването на помпата )
завърти на стартер ,ако отчете 12 волта (приблизително )значи компа ти е в ред ,ако няма напрежение :сваляй компа
чакам отговор до тук зада зная на къде дате опътя по-нататък .м/у другото от къде си ?
Techkata_440 Wrote:имам голям проблем колата неще да пали пъхам ключа давам на контакт светват ми лампите но без лампата на маслото като завартя да запаля се чува само едно цъкане от релета и нищо друго. помагай те предварително благодаря

първо си провери стартера ..подай (+) на тънкото кабелче директно от акумулатора ,....но дръпни ръчната и изкл от скорост Big Grin ако завърти следва да провериш вложката на контактния ключ .....успех
от Павликени съм.
колега оказа се че ротура на стартера е заминал вече е оправен остана да го сложим и тогава пак ще пиша
готово колеги колата е готова беше от ротура на стартера