Волво Клуб - България

Full Version: Гатанка-какво замина?Дюза,помпа,клапан за налягане или друго
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
значи...проблема дойде когато заредих на лукойл към 40-50 литра бензин....98 разбира се.... и трябваше да пътувам за Пловдив...обаче-проблем....1-2 километра след като заредих започна някакво присецване след 1500-2000 оборота от недостигане на гориво...присецването е жестоко и е само над 1500-2000 оборота....интересното е че на 4-та и 5-та скорост почти не се усеща, но на градско е ужасно да се кара....та с тоз проблем си карам близо 700 километра, главно извънградско, но бордюри и баири не мога да качвам Sad
и се почна...смених филтъра-не помогна....изразходих горивото...налях от омв с кастролска добавка за прочистване на горивна система...не помага...откачих буксата на дебитомера-почна да мени обороти и т.н. ....по съвет на yogi479 откачих вакума на регулатора-и пак нищо
та мисълта ми е как да разбера от какво е проблема....интересното е че стана точно след като заредих на бензиностанцията....
двигателя е 1.7 турбо 440 90-та година Smile
Имаш ли стабилен празен ход, вибрации? Когато не си на скорост и натиснеш педала за "газта", ДВГ изфорсирва ли се нормално? Този двигател има ли ламбда сонда?
има перфектен празен ход, пали си както и преди , на място се форсира като хората...единствено при движение го прави......чувал съм че ланда сонда започва да работи съвсем малко след като заработи двигателя...но може и да греша Smile
Незнам да ли ще ти е от помощ, но аз имах подобен проблем. При мен обаче когато изфорсиращ ДВГ на място, при последващо рязко отпускане на клапата, ДВГ с леко закъснение възстановяваше нормалните обороти на празен ход. По време на движение до 2500 об. върви нормално, след това натискаш педала на газта а колата забива предницата. Не вдига повече обороти Отпускаш върви нормално до 2500 об. На баир само на 1ва скорост. Може и да си внушавах , но ми се струваше, че от аспуха някак повече намирисваше на бензин.
Закарах я в сервиз Бош за промивка на дюзи без да споменавам за проблема. Обадиха ми се с новината, че една от дюзите не работи коректно и трябва да се търси друга. Намерих такава и проблема изчезна. При теб задължително трябва да се премери налягането на горивото. Успех. :wink:
Брат ми имаше абсолютно същия проблем и му беше кабела от бобината та мисълта ми е да си провериш някой кабел !
и мен дюзичка много ме съмнява....при високи обороти ако плюе лошо може от тва да забива муцуната....как мога сам да си ги тествам или задължително на сервиз?...и къде в софия могат да ми направят този тест без да ми отрежат главата
Свещички?
не ми се вярва да е от свещички....перфектния празен ход е....и се форсира на място като бесна Smile
Преди седмица Жоро се похвали в сервиза, за едно куфарче..... , с една машинка за чистене на дюзи.... и т.н. :wink:
Защо не скокнеш до там? Аз като гледам едва ли скоро ще довърша моята. Пък и аз засега не предвиждам да и слагам бензинова помпа за налягане... (освен ако не изпадне от някъде). Според мен са дюзи щом като от вакума на регулатора не "блика" бензин....
утре отивам Smile
Pages: 1 2