Волво Клуб - България

Full Version: Проблем със спирачките
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Здравейте на всички, имам проблем със спирачките и ме интересува дали някой се е сбъскал с нещо подобно. След смяна на мркучите ,майстора беше свалил и блока за управление на ABS ,защото едно от колелата спирало по-малко ,и след това и двете предни отказаха да спират, друг майстор каза че проблема е в ABS, колата е 850 2-ка мотор, бензин
Аз незнам!
Така, като гледам какво пишеш ми се струва, че трябва да идеш на майстор дето разбира...това дето са ти го казали, ми звучи като всичко друго, само не и на компетентно мнение.
На мен лично малко ми изглежда като да имаш някакъв боклук в спирачната система, не знам, много странни симптоми.
Също така, дали ти погледнаха спирачните апарати в какво състояние са?
Подкрепям Наско - симптомите са като че има разядено гумено оплътнение, което е стигнало по тръбичката до блока на АБС-а. Не случайно производителите на автомобили казват да се подменя ежегодишно спирачната течност със съответната апаратура. Самата спирачна течност сама по себе си няма какво да й стане, но разяжда здравата, пък колите ни никак не са новички и започват да се отделят разни чаркалаци които циркулират вътре в системата. Една подмяна на мслото ги премахва, докато не се натрупат нови.
Не твърдя че именно от там идва твоят проблем, просто предполагам, но така и така си се захванал със спирачки - оправи ги като хората. Отделно че със спирачната система шега не бива. Може да не може да тръгнеш, но ако не можеш да спреш, е това вече е проблем...
Благодаря ви за бързите отговори, първия майстор който смени маркучите , смени и спирачната течност, след това на бащами ( колата е негова) не му харесало как спира, и пак се върнал при него, тогава са свалили блока на abs и бащами го закарал в мотофое , да му направят някаква диагностика, след това като са качили блока ,тогава са отказали нацяло предните спирачки, после при друг майстор , и тй му е казал че проблема му е в abs
Възможно ли е от едно сваляне да се повреди този блок на abs?
изчисти грешките на колата ...

BOCK GT1

ivanod3 Wrote:Благодаря ви за бързите отговори, първия майстор който смени маркучите , смени и спирачната течност, след това на бащами ( колата е негова) не му харесало как спира, и пак се върнал при него, тогава са свалили блока на abs....

Е, те тука са сгрешили и баща ти и майсторът!
Ако на баща ти не са му харесали спирачките, е трябвало майстор 1 да се постарае повечко с обезвъздушаването, а не да пипа където не му е работа! Кой сваля модул на АБС без да е регистрирал някаква грешка за да го носи някъде си за тестване? Те такава брутална простотия не бях чувал :!: :!: :!:
А сега кажи на татка ти да си приготви една по-солидна сумичка и след като му я вземат някъде си... да си трае, ако пак е недоволен. :twisted:

Сори за спама, ама не се сдържах! :oops:
Как се сменя спирачната течност на Volvo 850?
Не е лесно.
Поне двама ще трябва.

Най добре е в сервиз. Не е скъпо. И бързо се прави.
Какво стана със спирачките? Тука по принцип като имаш проблем питаш, ама като го отстраниш споделяш как си го отстранил, за да си полезен на другите! Тоя форум не е "Искрено и лично" само за споделяне на проблеми, ами и за взаимна помощ, тъй че МОЛЯ сподели с нас какъв е бил проблема и за решението му!
Pages: 1 2