Волво Клуб - България

Full Version: Легален СПАМ !
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
JAMIX Wrote:Разбихте ли яйцата за козунака? :mrgreen:

Чакай де, не сме омесили тестото все още :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[attachment=23279]

Козунак се прави много лесно, ако се спазват няколко съвета. (..източник: Цък )

- използвайте отлежало брашно. Пресейте го два пъти със сол, за да се насити с кислород и го оставете на топло

- всички продукти трябва да са затоплени до телесна температура

- много важна съставка за добри козунаци е маята. Ако продължително време сте я съхранявали тя може да е изгубила качествата си. Сложете парченце мая в топла вода. Ако изплува значи е годна.

- когато сипете шупналата мая в брашното, поръсете я с малко брашно и я оставете да се надигне пак. Така маята става по силна.

- мазнината която използвате е от голямо значение. Най подходяща е смес от равни части течна и твърда мазнина. Например олио и масло или олио и свинска мас.

- месете тестото колкото се може по дълго време, за да стане на конци. Трябва да се получат мехурчета по тестото. То увеличава обема си два пъти.

- за да не прегори и да не се изсуши козунака, сложете във фурната малък съд с вода.

- не бързайте, въоръжете се с търпение. Втасването става бавно. Понякога 4-5 часа.

- за да са по усезаеми конците, усуквайте фитилите

- когато оставяме да втасва тестото, го намажете с мазнина, за да не хване коричка

- козунака за печене в тавата не трябва да заема повече от 1/3 от обема

- печенето става за около час на 190 градуса

- след като се извадят от фурната, готовите козунаци се завиват в памучна кърпа

- за да не превтасат другите козунаци, докато печете първите, може да ги сложите в хладилника. Така втасването се намалява.
Martin Petrovich Wrote:Чакай де, не сме омесили тестото все още :mrgreen:
Ние го омесихме...,а вие :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[attachment=23281]
Ох котьо ... стана ми горещо от тея фурни и горещи кузунаци.Ще взема да се охладя Smile
kire Wrote:
Martin Petrovich Wrote:Чакай де, не сме омесили тестото все още :mrgreen:
Ние го омесихме...,а вие :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Сега сме на фаза чукане ...та да видим колко ми е корав-O (..яйчицето имам в предвид) Big Grin Big Grin Big Grin
Martin Petrovich Wrote:Сега сме на фаза чукане
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
[attachment=23284]

Martin Petrovich Wrote:яйчицето имам в предвид
Да почваме Big Grin :lol: :mrgreen:
[attachment=23283]
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Тц.. много му дебели бедрата. Не мЪ кефи Big Grin
Martin Petrovich Wrote:
npackoBko Wrote:

Тц.. много му дебели бедрата. Не мЪ кефи Big Grin

Може и така да е, ама прасковите радват Wink :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
Ох бързам да сложа точка червена, че тук стана ...

[attachment=23305]


:lol: Тя баш не е червена ама хайде ... :oops:
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41