Волво Клуб - България

Full Version: Легален СПАМ !
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41
За мен V70 и S60 са базирани на старата сериа 850( V70/S70) - които са малко на една страна от "лимузина", а S80 е базирано на старото S90 - 100% "лимо"

А това че 'кретени' като Hynes са издали service manual V70 S80 може само да говори колко серьозни издатели са.
Аз лично бях доста изненадан че човек като yuckuJackD търси Hynes manual при положение, че VIDA и VADIS са навсякъде...????

"...и неслучайно го наричат "спортното купе на VOLVO"..." - и може ли да попитам защо? какво има S60 дето никое друго VOLVO го няма?
Има си тема за СПАМ спрете се вече :roll:
Така е по-добре
Наздраве! Smile
Затъмних задните стъкла на вратите и задното голямо стъкло. Ще ми правят ли някакъв проблем полицаите ? Сега прочетох, че в чл. 105 на закона за движение по пътищата се допуска затъмняване ако имам странични огледала, а аз ги имам. Някои да се е сблъсквал с такъв проблем ?
когато регистрирах колата в КАТ някакъв полицай се опита да ми прави изречения относно затъмняването на стъклата... мислеше. че има лепено някакво фолио и ме накара да го сваля, но след като учтиво го помолих да погледне пак, той се увери, че те са фабрично затъмнени и проблемът изчезна... смятам, че ти лично няма да имаш никакъв проблем, но е възможно следващият купувач да има... зависи кой как гледа 8)
n0_m0r3_pa1n Wrote:Затъмних задните стъкла на вратите и задното голямо стъкло. Ще ми правят ли някакъв проблем полицаите ? Сега прочетох, че в чл. 105 на закона за движение по пътищата се допуска затъмняване ако имам странични огледала, а аз ги имам. Някои да се е сблъсквал с такъв проблем ?


Задните имаш право да затъмняваш! Само за предните правят проблеми(акт 20лв) !! Smile
Това по-долу е съвсем истинска дискусия, една IT фирма, след постването на виц в началото.
===========================================================

QUOTE
Добрият юнак отишъл да се бие с лошата ламя.
Замахнал с меча и й отсякъл главата.
На нейното място поникнали две нови глави.
Отсякъл и тях – на тяхно място поникнали четири.
Пак ги отсякъл – поникнали осем.
И тях отрязал – пораснали шестнадесет.
Сякал юнакът, сякал… а когато отсякал 65536-тата глава ламята издъхнала, защото била 16-битова.

=============================================
Re:
..по-скоро 65535-тата глава.
=============================================
Re:
Не съм съгласен…очевидно имаме bitwise rotation (1, 2, 4, 8, 16…).
В този случай ламята ще издъхне след 32768-та глава.
=============================================
Re:
Абе по-скоро ще бъде

След като отсякъл (1 + 2 + 4 + … + 65536)-та глаа ламята дала фира.
=============================================
Re:
Е юнака е почнал да брои от ‘1′ не от ‘0′
=============================================
Re:
Аз съм ок – юнака е почнал да брои от 1.
Предполагам че той, обаче, все пак би предпочел в тоя bitset да съществува и null елемент (0), за да може в един момент да се окаже с 0 глави
Ако ламята е била 16 битова, и ние (и най-вече юнака) държим да има репресентация на 0 глави, то тогава може да има 65536 глави
=================================================
Re:
Някой да знае какъв е точно алгоритъма за порастване на нови глави? )
=================================================
Re:
Хмм… final result is:

CODE
__int64 sum = 0;
WORD a = 1;
DWORD last_head = 0;

while (a)
{
last_head = a;
sum += a;
a = a < < 1;
}

Което ни дава сума:
sum = 65535
last_head = 32768
=============================================
Re:
Абе според мене си е баш 2^16 – 1 = 65535

1 + 2 + … + 2^15 = 2^16 – 1;

след 16-тото рязане (дето е отсякъл 2^15 глави) те са станали 2^16 = 65536 и ламята е умряла.
=================================================
Re:
Това е ламя, не хидра !!!
=================================================
Re:
Абе според гръцката митология Ламята има 1 глава, а точно Хидрата много.
=================================================
Re:
Ако ламята е била мужка. 65536 глаи е верен отговор!!!
=================================================
Re:
RTFM !
=================================================
Re:
Ламя-неламя, ама ако броиш сумата от отрязаните глави последната версия на ламята ще е с 32768 глави, а ако не я броиш – 65536.
В случая на Ивановата ламя, пича е отсякъл общо 65536 глави и тогава е умряля, което значи, че Иванов предполага, че ламята си брои отрязаните глави, което не е задължително.
PS:Не се знае и за останалите глави какъв е алгоритъма )
=================================================
Re:
ха сега сменете функцията за никнене на глави от

CODE
f(n)=2*f(n-1)
на
f’(n)=f’(n-1) + f’(n-2)

Тогава f’(n)/f’(n-1) ще клони към 1.61, за n -> +безкрайност.
Стигнахме до задачата за слатното сечение.
=================================================
Re:
Предлагам да вдигнем битовете на 32
че да има повече мегдан за дискусии. С тея 16 бита почваме да се повтаряме.
=================================================
Re:
Абе живеем във 21 век. Дайте да минем на 64 битова архитектура ? ))
=================================================
Re:
Според мен Юнака е отрязъл всичко на всичко 1 глава.
Проблемът се появил още същата вечер в селската кръччма (irish pub) когато след няколко бири, на нефо му се сторило добра идея да удвои главите (сещате се как му е хрумнал този драматичен похват)
…..
Ебаси тъпата дискусия... За сетен път се убеждавам че мама беше права дето ми казваше да не си играя с програмисти и всякаква такава гмеж...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: То това не е спам, а си е чист виц - само се колебая кое е вица - вица или последвалата дискусия.
Ееех лесно ви е на вас, да се смеете на наш гръб.

Но виж ако питаш Пангев, щом става думя за "Ламя" - веднага ще намеси една редица на "Фибоначи" в алгоритъма ... и работата ще се утече и ще има много бира да се изпие :mrgreen:
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41