Волво Клуб - България

Full Version: Проблем с гнездото на ключа.
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Проблема е следният: ключа не иска да се върти на никъде, така сякаш, е заключен волана. Нито на контакт, нищо.
Мисля, че имаше някъде тук подобна тема, но с търсачката не намирам нищо.
Реших да сваля целият патрон и де го занеса на ключар, понеже колата така не може да се движи, и пак ударих на камък. Свалих волана и стигнах до 2та хубави болта, дето са направени с 1 такава глава никаква-няма такъв ключ. Отворих вадис и от там излиза, че въпросните болтове трябва да се разпробият и после да се сложат нормални. Това е нещо гениално :evil:
И за сега съм до тук понеже се стъмни. Ако някой е патил подобно патило, нека сподели.
Става въпрос за 460 1994г.

BOCK GT1

Да, болтовете се режат или разпробиват.
Но преди това опитай пак - ключа в контакта и едновременно местиш бавно волана наляво-надясно, докато се опитваш да завъртиш ключа. Това е.
Успех.

BOCK GT1

Да, болтовете се режат или разпробиват.
Но преди това опитай пак - ключа в контакта и едновременно местиш бавно волана наляво-надясно, докато се опитваш да завъртиш ключа. Това е.
Успех.
BOCK GT1 Wrote:Да, болтовете се режат или разпробиват.
Но преди това опитай пак - ключа в контакта и едновременно местиш бавно волана наляво-надясно, докато се опитваш да завъртиш ключа. Това е.
Успех.
Благодаря за отговора, 1во това пробвах. Днес ще пробвам да извадя съдържанието на патрона, без да го свалям, понеже е доста неудобно там да се пробива, ако не успея, ще му мисля на място.

BOCK GT1

От "съдържанието" можеш да извадиш само клемореда, но за него ще ти трябва часовникарска отверка и зъболекарско огледалце за да видиш болтчето къде е.
Това е.
И аз имах същия проблем колега.Волвото ми също е 460 94г.Патрона е капсулован и ключар няма да ти помогне - дори да го извадиш.Болтовете ги пробивахме с дрелка, после ходих в една автоморга и купих друг патрон с ключ от друго Волво.Нов патрон струваше около 450лв.Аз го взех от моргата за 20.Успех
И аз имах същия проблем колега.Волвото ми също е 460 94г.Патрона е капсулован и ключар няма да ти помогне - дори да го извадиш.Болтовете ги пробивахме с дрелка, после ходих в една автоморга и купих друг патрон с ключ от друго Волво.Нов патрон струваше около 450лв.Аз го взех от моргата за 20.Успех
Днес е идвал на място 1 специалист-ключар и го е оправил. За съжаление не съм бил там да видя какво прави. Въпреки всичко, ще мина през ателието му, да ми каже какъв е бил проблем и как го е отстранил.
Днес е идвал на място 1 специалист-ключар и го е оправил. За съжаление не съм бил там да видя какво прави. Въпреки всичко, ще мина през ателието му, да ми каже какъв е бил проблем и как го е отстранил.